کد مطلب: 16117 تعداد بازدید: ۳۷۸

پیـام تسلیت مدیـریت حـوزه علمیـه خواهـران استـان اصفهان در پـی فاجعـه سرزمین منـا

شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴

« وَمَن يَخْرُجْ مِن بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ وَكَانَ اللّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا »سورهالنساء آیه:100

حادثه تلخ و دردناک منا که به کشته شدن جمع زیادى از لبیک گویان و محرمان حرم امن الهى و هموطنان عزیز و با ایمانمان منجر شد، قلب همگان را به درد آورد. بى شک ناتوانى و بى تدبیرى آل سعود و عمال بى کفایت ایشان از زمره امورى است که در این فاجعه به خوبى نمایان گردیده است و یک بار دیگر سخن امام عظیم الشأنمان را درباره حاکمان حجاز به همه یادآور مى شود. تردیدى نیست که هماهنگى دولت هاى اسلامى در این مورد مى تواند پرده از بسیارى از حقایق بردارد و آینده را از وقوع چنین حوادث تلخى مصون سازد.

« آنانی که در سرزمین وحی به شوق کعبه آرزوها گام برداشتند، سختی راه را به پای جای خریدند و در طواف بیت خدا راز دل را بر محبوب برملا کردند. ساعیان صفا و مروه وضوی عشق به آب زمزم گرفته و نماز محبت را بی‌هیچ پرده و حجابی به قبله دل‌ها گزاردند. آنان که برای رضای حق، نفس خویش را به قربانگاه مِنا ‌بردند و شیطان را رمی ‌کردند و همچون ابراهیم میثاقی بزرگ با خلیلشان بستند و بقیع یادگار فاطمه(س) و چهار خورشید غریب را به اشک دیدگان شست‌وشو ‌دادند فاجعه‌ی مصیبت‌بار در منا، سبب شد تا چشم‌های منتظر خانواده و عزیزانشان از اشک مالامال و دل‌هاشان به سوگ بنشیند. روح پاکشان با ائمه معصوم(ع) محشور و حجشان مقبول باد.

مدیـریت حـوزه علمیـه خواهـران استـان اصفهان با لبیک به پیام ولی فقیه و مقتدای ملت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که سه روز عزای عمومی اعلام کردند به سوگ خواهد نشست و باعرض تسلیت به خانواده‌های معظم و معزز جانباختگان و ملت شریف ایران برای جانباختگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان شکیبایی و اجر عظیم و شفای عاجل آسیب‌دیدگان و مجروحان را از درگاه خداوند منان مسألت می‌نماید».