کد مطلب: 16021 تعداد بازدید: ۴۰۲

تبريك پيوند دو درياي بي كران (مرج البحرين يلتقيان)

سه شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۴

لو لم یخلق علیٌ لم یکن لفاطمة کفو

(چنانچه علی آفریده نمی شد، کسی که لایق همسری فاطمه باشد وجود نداشت)

امام صادق (ع)

 

پیوند دو دریای بی کران (مرج البحرین یلتقیان(

آبـروی زمیـن و آسمان ها را در سپیـدی پیـراهن بخـت، ملائک به حجله می برنـد؛ امشب، دو دریـای بی کران به هـم می پیوندند و در این وصل بی ماننـد، همه اقیانوس های عالم، انگشت به دهان انـد... خداونـد از ازل، آغـوش مهـر این دو عصمت بی پایان را بـرای یکدیگر خلق کــرد و دامان پــرستــاره شان را به امیـد هم آفرید.

این دو گیـاه مهر، در سایه سار درخت رسالت، عشق و ادب و توحید را تلمّذ کردند و هر دو، دست در دست هـم نهادند تا سلاله رسـول، بی ادامه نمانـد. عفّت بی پایان روزگار؛

ام ابیها! امشب که تو همسر صاحب ذوالفقار می شوی و عروس خانه ابوتراب، امشب که از آغوش پیامبر به خانه امام می روی، همه زنـان عالــم به "توی" پاکدامن سعادت پیشـه رشک می بـرنـد.

امشب که علی کلید خانه اش را در دستان تو می گذارد و تو، همه نه سالگی رنج کشیده ات را به او تکیه می -دهی، چادر سفیدبخت تازه عروست را بر سر همه عالم بکش تا رایحه وصال تو با آفتاب، کائنات را خجسته کند.

خوشا به حال "کوثـر"ی که هم نفس "هل اتی" می شود! خوشا به حال حیدری که دستان محبـوبـه حـق را در دست خویش می گیـرد! خوشـا به حال "شجـره طیبـه" ای که از این وصل معصوم، سر بر می آورد و تا ثــریا قــد می کشــد.

راستی اگر علی علیه السلام نبود، چه کسی هم کفو فاطمه علیهاالسلام بود. امام صادق علیه-السلام می فرماید: «اگر خداوند علی بن ابیطالب علیه السلام را نمی آفرید، فاطمه علیهاالسلام را همسری نبود.»

سالروز ساده ترین و نورانی ترین پیوند عالم هستی، کوثر رسول و امیرالمومنین دو همتای قرآن بر مدیران، اساتید، کادر و طلاب مدارس علمیه خواهران استان اصفهان تبریک و تهنیت باد.