کد مطلب: 16020 تعداد بازدید: ۴۶۰

پیام مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 95-94

سه شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۴

بسـم الله الـرحمن الرحیــم

پدیده ی خواهران طلبه خیلی پدیده ی عظیم و مبارکی است. هزاران عالم، پژوهشگر، فقیه و فیلسوف در حوزه های علمیه ی خواهران تربیت شوند؛ این چه حرکت عظیمی خواهد بود.  مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مد ظله العالی)

با سلام به یگانه منجی عالم بشریتحضرتبقیه الله العظم (ارواحنا له الفداء) صاحب اصلی حوزه های علمیه و مراجع عظام و در راس آن زعیم عالی قدر انقلاب امام خمینی رحمه الله علیه و بالاخص رهبر فرزانه انقلاب مقام معظم رهبری امام خامنه ای.

تحصیل در حوزه علمیه و آشنایی با معارف و مکتب اهل بیت (ع) سعادت و توفیقی است که جای شکر بسیار دارد و باید تلاش نمود تا از این فرصت در جهت رشد علمی و تعلیم معارف و آموزه های دینی استفاده نمود.

طلاب خواهر سعی کنند از ابتداء ورود به حوزه تا آخرین لحظات عمر، برای کسب معارف قرآن و اهل بیت که نافع برای جامعه است، تلاش علمی کنند.

در آغاز سال تحصیلی جدید توجه مدیران، اساتید و طلاب را به سه موضوع مهم علم، عمل و تقوا جلب نموده و نکاتی را که انشالله مورد اهتماممدیران، اساتید و طلاب گرامی قرار گیرد به عرض می رساند :

1-    رسالت امروز حوزه های علمیه حراست از کیان اسلام و تشیع، ‌مبارزه علمی و عملی با توطئه های دشمنان اسلام و خنثی ساختن کید منافقان و مزدوران ، پاسخ به شبهات علمی و پرسش های نسل جوان، هدایت جامعه به سمت معرفه الله و حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ دستاوردهای آن است.

2-    بی تردید،‌ماندگاری حوزه علمیه پویا بدون همدلی و همراهی مدیران، استادان محترم و طلاب  امکان پذیر نیست. اهتمام و تلاش اساتید محترم حوزه‌های علمیه برای استحکام علمی و عملی حوزه‌ها در سایه شاگرد پروری روش‌مند و روز‌آمد و توجه به امر تهذیب و اخلاق در کنار تحصیل و تدریس به پدید آمدن حوزه علمیه منسجم و مورد رضایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد انجامید. از این‌رو اساتید محترم نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف حوزه های علمیه دارند که امید است این مهم در سال جاری با همت و شتاب بیشتر همراه شود.

3-    توجه جدی مدیران و اساتید محترم به تقویت پژوهش در نظام آموزشی موجود و تلاش برای رسیدن به نظام آموزشی پژوهش محور و نهادینه ساختن فضای مطلوب آزاد اندیشی و نقادی در حوزه های علمیه در قالب برگزاری کرسی های آزاداندیشی، نقد و مناظره و نظر پردازی.

4-    طلاب گرامی  و جوان، سرمایه های علمی و معنوی حوزه های علمیه و امیدهای آینده جهان اسلام‌اند. اکنون که در عصر بیداری اسلامی قرار داریم، ‌چشم جهانیان به حوزه‌های علمیه خیره مانده تا سرمایه‌های آن بتوانند در آینده‌ای روشن، دل‌های مشتاق اسلام و معنویت را از زلال حقایق نورانی آن بهره‌مند سازند. چنین است که هر چه کوشش و تلاش طلاب عزیز در تحصیل علم و تهذیب اخلاق بیشتر باشد، آرزوها دست یافتنی‌تر و افق فرا رو روشن‌تر و امید بخش‌تر خواهد بود.

5-    توجه به نصایح خردمندانه و رهنمودهاي مقام معظم رهبري ، مراجع عظام، علمای اعلام و اساتید بزرگوار حوزه‌های علمیه و تبعیت از برنامه‌ها ‌حرکت علمی و عملی طلاب را شتاب می بخشد و فضایی آکنده از علم و اخلاق را در حوزه های علمیه حاکم می سازد.

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، ‌ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران  ‌به مدیران، اساتید، کادر و‍ یکایک طلاب، توفیق روزافزون در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را دارد.

آرزوی حقیقی همه طالبان علم و فضیلت،‌ طلوع آفتاب مهدویت، و ظهور منجی عالم بشریت،‌ حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف- است.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان