کد مطلب: 8957 تعداد بازدید: ۳۹۷

مسئول دفتر برنامه‌ریزی حوزه‌های خواهران در جمع معاونان مدارس علمیه اصفهان: در متن حماسه سیاسی قرار داریم

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۱:۴۲
مسئول دفتر برنامه‌ریزی و نظارت حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: بنا به تحلیل و رهنمودهای رهبر انقلاب اکنون در متن حماسه سیاسی قرار داریم.

سیدداود ساجدی افزود: اکنون وظیفه ما به عنوان بخشی از ملت و به عنوان جمعی از مجموعه حوزه در ارتباط با آنچه که رهبر انقلاب از ملت خواسته‌اند و سهم ما در اطاعت از این رهنمود و این اوامر در قبال امر رهبر معظم انقلاب چیست؟

مسئول دفتر برنامه‌ریزی و نظارت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: باید دقت کنیم که به طور مشخص چه کاری باید انجام دهیم و در این کارها چگونه با هم هماهنگ باشیم تا کار اثر بخش‌تر انجام شود.

وی وظیفه مجموعه حوزه‌های علمیه را در قبال اقشار و گروه‌هایی از مردم که به آنها اعتماده کرده‌اند، همراهی و هدایت کردن با خود در مسیری که مورد رضایت رهبر انقلاب است،‌ دانست.
مسئول دفتر برنامه ریزی و نظارت حوزه‌های علمیه خواهران اضافه کرد:  هر حکومتی نیاز به منابع قدرتی دارد که این منبع‌ها متفاوت است. برخی از این حکومت‌ها متکی بر منابع مالی و برخی دیگر متکی بر منابع نظامی هستند و حکومت‌ها در صورتی‌که نتوانند بر امور مالی و نظامی خود تسلط پیدا کنند ماندگاری نخواهند داشت.
وی نظام جمهوروی اسلامی ایران را تنها نظامی که متکی به هیچ کدام از این منابع خاص نیست بیان کرد و گفت : منبع اقتدار و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران مردم، ملت و وحدت بین آنها است و کشف این مطلب جزو معجزات امام خمینی(ره) بود.
مسئول دفتر برنامه‌ریزی و نظارت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران اگر ایجاد شد و ادامه پیدا کرد دلیلش اتکا به منبع قدرت مردمی بود.
ساجدی از طلاب به عنوان سپاه فرهنگی نظام نام برد و گفت: وظیفه ما در این زمان این است که خواهان بی‌تفاوت نباشیم و طلاب را در جهت ترغیب دیگران برای حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح آگاه کنیم.
در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام محمدتقی قندی معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: رسالتی که بانوان در تحقق انقلاب بر دوش داشتند و حضور بانوان در طول انقلاب یکی از ابزارهای جدی برای سرنگونی نظام طاغوت بود و برای شکل‌گیری نظام اسلامی این ابزار هنوز کارکرد خود را در جامعه دارد.
وی گفت : یکی از وظایف حوزه‌های علمیه خواهران کمک برای حفظ آرامش نسبت به نشر و رواج این مسئله در جامعه است؛ آرامش بر اساس قانون و احترام به قانون و آرامش بر اساس قانون‌مداری. خروج از قانون به عنوان هرج و مرج و ایجاد اغتشاش هیچ کدام صحیح نیست.
معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه پرچمدار تحقق انقلاب بوده‌اند ادامه داد: با توجه به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و با عنایت به ضرورت توجه به رسالت پیشتازی حوزه‌های علمیه در قبال این امر خطیر و لزوم فعالیت‌های فاخر درون‌مدرسه‌ای و برون‌مدرسه‌ای در این عرصه، به انجام موارد لازم بپردازند.
در این نشست همچنین حجت‌الاسلام سیدمهدی ابطحی با اشاره به برگزاری جشنواره برترین‌های حوزه‌های علمیه خواهران یادآور شد: در این جشنواره، استان اصفهان دارای بیشترین برگزیده بود که جا دارد از دست‌اندرکاران این عرصه و برگزیدگان تقدیر شود.