کد مطلب: 86906 تعداد بازدید: ۲۷

امام جمعه خوانسار:

زینت گناه، استغفار است

چهارشنبه ۱۱ دى ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۱:۱۴
امام جمعه خوانسار با بیا اینکه زینت گناه، استغفار است، گفت: خداوند به انسان تا اخرین لحظه ای که زنده است فرصت جبران خطا و اشتباه را داده است.

حجت الاسلام و المسلمین رسول خواجه کریمی امام جمعه خوانسار در نشست اخلاقی در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها این شهر، یکی از زیورهای اخلاقی که همه باید به آن آراسته باشند را استغفار  دانست و گفت: پیامبر اکرم برای مکارم اخلاق مبعوث شدند و یکی از مکارم اخلاق استغفار است.

وی با بیان آیاتی از  قران کریم در باب استغفار افزود: بشر تا زمانی که در جهان ماده است باید آداب زندگی خود را آداب الهی قرار دهد اما شیطان به دنبال این است که آداب الهی را، از زندگی بشر از بین ببرد، بنابراین سهو، غفلت و فراموشی از چیزهایی است که شیطان در وجود انسان قرار می دهد تا به خدا فراموشی مبتلا شود.

حجت الاسلام و المسلمین خواجه کریمی اظهار داشت: آنهایی که خدا را فراموش می کنند به خود فراموشی مبتلا می شوند.

وی افزود: علت انجام همه گناهان توسط انسان منفعت آن است یعنی انتفاع از گناه موجب تکرار خطا می شود که نتیجه آن جدا شدن از خدا می شود.

امام جمعه شهر خوانسار ابراز داشت: خداوند متعال برای گناه زینت استغفار را قرار داده و تا اخرین لحظه که انسان زنده است به او فرصت جبران خطا و اشتباه را می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین خواجه کریمی در پایان یادآورشد: جبران نقص بندگی با استغفار است، چرا که خداوند با دو چیز انسان را ایمن از عذاب می کند یک وجود پیامبر و دوم استغفار.