کد مطلب: 8471 تعداد بازدید: ۳۶۸

دوره برگزار شد

دوره تربیت مربی فیض نور در حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۹:۳۷
مدیر تبلیغ حوزه‌های علمیه خواهران از برگزاری سومین دوره تکمیلی تربیت مربی فیض نور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام سیدمحمود صانعی اظهار داشت: این دوره آموزشی با هدف تربيت مربي توانمند جهت پاسخگويي به شبهات و سوالات  مطرح شده از سوي دشمنان اهل بيت(ع) برگزار شد .
وي افزود: در راستاي تقويت مباني اعتقادي طلاب وارتقاء سطح آشنايي آنان با شيوه‌هاي ترويج معارف دين در مناطق خاص، ضروري است ابتدا اساتيد و مربياني در اين زمينه تربيت شوند كه دوره‌هاي فيض نور به منظور تامين اين نياز و در پاسخ به تقاضاي مديران حوزه‌هاي علميه اجرا مي‌شود.
وی تبليغ و نهادينه كردن آموزه‌هاي دين را از ماموريت‌هاي اصلي حوزه‌هاي علميه دانست و گفت: اين رسالت، در مناطق خاص از اهميت بيشتري برخوردار است؛ بنابراين لازم است اساتيد، دانش آموختگان، مبلغين و طلاب ضمن افزايش و تحكيم باورهاي ديني خويش زمينه گسترش آن را در جامعه فراهم نمايند.
مدير تبليغ حوزه هاي علميه خواهران يكي از روش‌هاي ديرينه دشمنان اسلام را ايجاد تفرقه و اختلاف در جوامع اسلامي برشمرد و لزوم حفظ وحدت و پرهيز از ورود به مسائل اختلافي را از مهم‌ترين سياست‌هاي حاكم بر دوره‌هاي فيض نور دانست.
وی با بیان اینکه دوره تکمیلی تربیت مربی فیض نور به مدت 5 روز در شهر مقدس قم برگزار شد، تصریح کرد: در این دوره آموزشی، طرح مباحث به صورت مقارنه‌اي و تطبيقي بود  و موضوعاتي از قبيل: كلام با محوريت عدل الهي و  پاسخگويي به شبهات مطرح شده در اين خصوص، تاریخ با رويكرد تحلیل حوادث پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) و بررسي عوامل آن، جریان‌شناسی سلفی معاصر، شيوه‌هاي جذب مخاطب و همگرایی با اهل سنت، روش فهم حدیث و شناخت احاديث موضوعه و نقد و ارزيابي آن، مورد آموزش قرار گرفت.
حجت‌الاسلام صانعی افزود: در پايان دوره از شركت‌كنندگان آزمون گرفته شد و مربياني كه موفق به احراز امتياز لازم شدند بايد پژوهشي در زمينه موضوعات خاص ارائه نمايند كه پس از ارزيابي و بررسي آن توسط كارشناسان، در صورتي كه موفق به كسب حد نصاب لازم شده باشند در مدارس به عنوان دوره كارورزي مجاز به تدريس در مباحث مربوطه خواهند شد.