کد مطلب: 83464 تعداد بازدید: ۱۸

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان:

صاحبان اصلی حوزه باید تمام تجربیات سال‌های متمادی خود را در اختیار حوزه و طلبه ها قرار دهند

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۰:۵۳
مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان در ديدار با جمعي از کارشناسان و پيشكسوتان مدارس علميه خواهران اين استان گفت: طلبه هایی مشغول به تحصیل در مدارس علمیه خواهران استان اصفهان نیاز به حمایت و دستگیری دارند و صاحبان اصلی حوزه‌ها با در اختیار قرار دادن تمام تجربه های سال‌های متمادی خود می توانند به این افراد کمک کنند.

به گزارش خبرگزاري روابط عمومي مديريت حوزه علميه خواهران اصفهان، حجت الاسلام و المسلمين بهرامي با جمعي از صاحب نظران، پيشكسوتان و مدرسان حوزه هاي علميه خواهران اصفهان در نشستي ديدار و گفتگو نمود.

حجت الاسلام و المسلمين بهرامي در اين نشست ضمن تبريك ايام مبارك ماه ربيع هدف از اين نشست را نجديد ديدار صاحب نظران و پيشكسوتان حوزه هاي علميه خواهران اصفهان، قدردارني و تكريم و استفاده از تجربيات و نظرات آنان بيان نمود.

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان ابراز نمود: حوزه هر چه داشته باشد مديون لطف و زحمات گذشته شماست و اكنون بیش از ۶ هزار نفر طلبه در حوزه علمیه خواهران استان مشغول به تحصیل هستند و تقریباً شهرستانی در استان اصفهان نداریم که در آن حوزه علمیه خواهران وجود نداشته باشد و بیش از ۵۰ حوزه علمیه خواهران در استان فعال هستند.

وي افزود:  طلبه هایی که در این مدارس فعالیت می کنند و درس می خوانند نیاز به دستگیری همه جانبه دارند و صاحبان اصلی حوزه باید تمام تجربیات سال‌های متمادی خود را در اختیار حوزه و طلبه ها قرار دهند .

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان اظهار داشت: حتی اگر برخی از مدارس هم در سطح بالا طلبه پرورش ندهند باز هم پرورش طلبه در حد نیاز آن شهرستان و یا آن روستا باید ادامه داشته باشد چرا که در برخی روستاها در زمینه قرائت قرآن، احکام شرعی،  نماز و روزه هنوز مشکل وجود دارد بنابراین برای طلبه هایی که در چنین سطحی می‌خواهند تحصیل کنند و سپس به مشکلات آن روستا بپردازند بايد بستر مناسبي را فراهم نمود.

 وي خاطر نشان كرد: چگونه حوزه، بانو  امین(ره) و بانو همايوني تحویل جامعه می داد، سینه شما پیشکسوتان پر از تجربیات، خاطرات، مطالب اخلاقی، تاريخي و سبك زندگي اين بزرگوران و ناگفته هایی که نیاز طلبه‌های امروز است.

حجت الاسلام و المسلمين بهرامي بيان نمود:  اگرانتقاد، پيشنهاد و اشکال هایی در حوزه‌های امروز ملاحظه می کنید و یا نقدی به روند مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان دارید، آمادگی کامل برای شنیدن و بررسي آن را داريم.