کد مطلب: 82976 تعداد بازدید: ۶۸

در مدرسه کریمه اهل بیت(س) خوانسار مطرح شد:

طلبه عامل تضمین اخلاق در جامعه است

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲:۵۱
حجت الاسلام آتشکار گفت: مردم به ویژه نسل جوان با مشاهده طلبه مهذب و اخلاقی بیشتر به سوی ارزش های الهی سوق پیدا خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان، نشست اخلاقی با سخنرانی حجت الاسلام محسن آتشکار،  محقق وپژوهشگر حوزه، با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها خوانسار برگزار شد.

حجت الاسلام آتشکار ادامه داد: آیات قرآن کریم دارای نکات و لطایف ظریف و زیبایی می باشد از جمله اینکه هرگاه در قرآن صحبت از خوردن و آشامیدن است انسان همطراز حیوانات می شود این درحالی است که در آیه ۱۸ سوره آل عمران وقتی سخن از شاهدان قیامت به میان می آید بعداز ذات ربوبی و ملائکه، گروه سوم اولوالعلم هستند یعنی صاحبان فضیلت.

محقق و پژوهشگر حوزه ادامه داد: ما طلاب وارد حوزه شده ایم که سه گام فقاهت را طی کنیم، گام نخست فقه اصغر یعنی فهم آیات در مورد احکام که خروجی آن رساله یا توضیح المسائل است  گام دوم: فقه اوسط یعنی حسّنوا اخلاقَکُم،  در واقع به معنای متخلق شدن به اخلاق موجودات روحانی و فرشته صفت شدن فقه اوسط کار با اخلاق است.

وی افزود: طلبه ها قدر زمان را بدانید و از رزائل اخلاقی دوری کنید اگر کسی معصیت کند از چشم خدا می افتد.

حجت الاسلام آتشکار ابراز داشت: شما خواهران طلبه عامل تضمین اخلاق در جامعه هستید به طور حتم مردم به ویژه نسل جوان با مشاهده طلبه مهذب و اخلاقی بیشتر به سوی ارزش های الهی سوق پیدا خواهد کرد.

وی گفت: گام سوم فقاهت فقه اکبر است که همان اعتقادات و باور بر وحدانیت حق که خدایی هست، خبری هست، حقایقی هست، پنهان در پشت پرده عالم وجود، در عالم تکوین، آیه شریفه می‌فرماید: إِنَّ فِی خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَاخْتِلاَفِ اللَّیْلِ وَالنَّهَارِ لآیَاتٍ لِّأُوْلِی الألْبَابِ.

حجت الاسلام  آتشکار یادآور شد: تلاش کنیم  و از اهل بیت(علیهم السلام) بخواهیم که علوم حصولی ما را به علوم شهودی تبدیل کنند.