کد مطلب: 81729 تعداد بازدید: ۴۸

در مدرسه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد بررسی شد:

راه های یاری رسانی به امام زمان (عج)

یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵:۲۲
برگزاری نشست اخلاقی با موضوع «یاری رساندن به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)»، با حضور طلاب و دانش آموختگان، در مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (سلام الله علیها) دولت آباد برگزار شد.

خانم دیباج در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (سلام الله علیها) دولت آباد، یاری رساندن به امام زمان(عج) را شامل: نصرت جانی، نصرت مالی،  نصرت زبانی، نصرت اخلاقی، نصرت علمی و نصرت عاطفی بیان کرد و گفت: امام پیشوای همه است، ولی انتخاب ماست که نصرت جانی را ایجاد می کند. در کربلا  همه امام داشتند، اما فقط 72 نفر ولی داشتند که جانشان را برای ولی خود فدا کردند. در خصوص نصرت مالی رساندن به امام باید دانست که ائمه خدمت مالی را هم بی جواب نمی گذارند چه بسا افرادی که امام در کفن و دفن و ... امور او شرکت کردند .

وی در بیان مصداق نصرت زبانی، افزود: بیان فضائل ائمه(ع) نمونه بارز یاری رساندن از طریق زبان است و نصرت اخلاقی یعنی شبیه بودن به ایشان در نماز اول وقت، قرائت قرآن و عملی کردن آموزه های قرآن، استقامت در مشکلات و تحمل سختی های زندگی از مصادیق نصرت اخلاقی است .

 دیباج در خصوص نصرت علمی رساندن به امام زمان(عج) گفت: باید هرکسی به اندازه توانایی خود در جهت تبیین معارف ائمه مطالعه و سخنرانی و... داشته باشد.

وی در پایان اظهار کرد: نصرت عاطفی یعنی اینکه حتی اشک و گریه ها، انسان را وصل به امام حسین علیه السلام کند، که سازنده جسم و روح است .