کد مطلب: 81603 تعداد بازدید: ۳۳

نسخه رهایی از فشار زندگی

پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۰:۰۰
استاد حوزه: هر زمان که فشار زندگی بر شما زیاد شد روبه قبله با وضو بنشینید و تسبیحات حضرت زهرا(س) را بگویید و به یاد حضرت باشید.

به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خواهران اصفهان، خانم خاتون جان محمدی در جمع طلاب مدرسه علمیه اهل البیت(ع) ملک شهر گفت: طبق فرمایش امام صادق(ع) اولین قدم برای کسب خشیت الهی، معرفت و شناخت خداست. فرق  خشیت و خوف در این است که که خشیت خاص تر و درونی تر است و در نتیجه محبت به خدا به وجود می آید. امام حسین(ع) در دعایی فرمودند: " اللهم اجعلنی  اخشاک کأنی اراک؛ خدایا مرا طوری قرار بده مثل اینکه ترا می بینم". سؤالی که مطرح است که چرا نفرمود: "انی اراک" و فرمود: "کأنی اراک"چون کأنی یعنی انسان به درجه ای برسد که همیشه خود را در محضر خدا ببیند.

وی ادامه داد: برای  اینکه  خود را همیشه در محضر خدا بدانیم باید ریاضت بکشیم؛ یکی از راه های کسب خشیت، مناجات با خداست خصوصاً دعای عرفه امام حسین(ع)، روح ما قبض و بسط دارد. هر وقت حال داشتید به همان مقدار دعا بخوانید ولو یک صفحه.

استاد دانشگاه بیان داشت: یکی دیگر از راه های کسب خشیت، علم است و  منظور ازعلم همان معرفت است. علمی، علم است که ما را به خشیت خدا برساند. آیت الله بروجردی در آخرین لحظات زندگی خود به شدت گریه می کردند علت را جویا شدند فرمودند: امان از کمی توشه. “ إنّ رقیباً دقیق ٌ؛کسی که مراقب من است بسیار دقیق است”. کسی که من لحظه به لحظه در محضرش هستم حواسش خیلی جمع است.

جان محمدی ادامه داد: مراقبت نقش مهمی در خشیت الهی دارد. صبح که بیدار می شوید محضر امام زمان(عج) عرض ادب و سلام کنید و به آقا بگویید آقا جان شما مراقب من باشید.

 وی افزود: هر زمان که فشار زندگی بر شما زیاد شد روبه قبله با وضو بنشینید و تسبیحات حضرت زهرا(س) را بگویید و به یاد حضرت باشید.

استاد حوزه خواهران گفت: راه های در امان بودن از هجمه های شیطان؛ مداومت بر قرائت 23 مرتبه سوره فلق و ناس، خواندن حرز امام جواد(ع) و دائم الوضو بودن است .