کد مطلب: 78810 تعداد بازدید: ۸۰

امضای ۸ هزار نفر پای طومار اعتراض به وضع عفاف و حجاب

دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳:۱۸
در پی ظهور پدیده ی شوم کشف حجاب اختیاری در برخی اماکن عمومی کشور و به دنبال گسترش و اوج گرفتن بی بند و باری در اجتماعات توسط برخی زنان و دختران ناآگاه و بعضا خود فروخته به غرب، ۸ هزار نفر از اهالی خمینی شهر، طوماری را در اعتراض به این وضعیت امضا کردند.

زهرا دباغ، مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) خمینی شهر  اظهار کرد:  به دنبال ظهور پدیده ی شوم کشف حجاب اختیاری در برخی اماکن عمومی کشور و به دنبال گسترش و اوج گرفتن بی بند و باری در اجتماعات توسط برخی زنان و دختران ناآگاه و بعضا خود فروخته به غرب؛ برآن شدیم طوماری علیه این رفتار ضد اسلامی که منافات تمام عیاری با دستورات الهی وائمه اطهار خصوصا حضرت فاطمه زهرا (س) دارد صورت پذیرد.

وی با اشاره به این مطلب که حرمت شکنی تا جایی پیشرفته که در اعتراض تجمع ضد حجاب و عفاف در دانشگاه تهران در اردیبهشت 98 و ضرب و شتم خواهران محجبه توسط عناصر ناآگاه و بعضا آگاه انجام پذیرفته ادامه داد: اساتید و طلاب مدارس علمیه خواهران خمینی شهر ضمن محکوم کردن این تحرکات هنجار شکنانه، اعتراض شدید خود را به اینگونه رفتارهای ضد ارزشی اعلام کرده و خداوند را شاهد می گیریم که از این مطالبه، هیچ نیتی جز اجرای اوامر الهی در جامعه نداریم.

مدیر حوزه علمیه خواهران خمینی شهر تصریح کرد: جامعه حوزوی نگران احکام زمین مانده الهی در جامعه اسلامی هستند، لذا با این رویکرد توجه سران سه قوه و مسئولان بزرگوار مملکتی که بحمدلله اغلب دغدغه دینداری دارند باید اقدامات جدی تری در این زمینه انجام دهند.

دباغ با اشاره به اهمیت حجاب که احکام ضروری دین اسلام است افزود: خداوند در آیات متعدد وبه طور مشخص آیه 31 سوره نور و 59 سوره احزاب به نحو مبسوط به این موضوع پرداخته است.

وی به استناد اینکه بی حجابی یک منکر است و به لحاظ فقهی و طبق نظر مشهور فقها، "کسی که منکر و حرامی را بصورت علنی انجام می دهد حاکم اسلامی می تواند اورا تعزیر و مجازات نماید اذعان کرد: طبق تبصره ماده 638 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1375 زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر می شوند ، به 2 تا 10 ماه حبس یا جریمه نقدی( 50 تا 500 هزارریال) و یا 74 ضربه شلاق محکوم می شوند‌.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء خميني شهر، درخواست اساتید و طلاب حوزه های علمیه خواهران خمینی شهر از قوه مقننه ومجریه را این گونه عنوان کرد: شایسته است به جای پرداختن به امورغیرضروری، در کنار مسائل کلان اقتصادی و سیاسی کشور ، به این امر مهم و ضروری دینی پرداخته و آفتی را که به دلیل تساهل و تسامح برخی مسئولان به جان جامعه اسلامی افتاده را با بازنگری در قانون مجازات نقدی بی حجابی، تجدید نظر کرده، زیرا که باید شاهد زنان بی حجابی که با تکبر و جسارت تمام، 50 هزار تومان جریمه نقدی را به صورت مجریان قانون پرت می کنند؛ باشیم.

وی افزود: همچنین رئیس دولت به همه مدیران خرد و کلان ابلاغ نمایند تا در ادارات دولتی، بیمارستان ها، دانشگاه ها، مدارس و موسسات آموزشی و....اجازه استخدام موقت یا دائم و تحصیل به زنان و دختران بدحجاب و بی حجاب داده نشود.

دباغ ابراز داشت: به داد مردان و پسرانی که با دیدن صحنه های فساد و فحشاء، آرامش روانی و ذهنی خویش را از دست داده و نیز خانواده ها و زنان پاکدامنی که این روزها شاهد انحراف همسران و فرزندانشان هستند؛ برسند و به شدت با مظاهر فحشاء وزنان و مردان بی بند وبار ، و فروشندگان لباسهای مستهجن در جامعه برخورد نمایند.

برپایه این گزارش، این طومار به امضای 8000نفر از بانوان مدافع حجاب شهرستان رسیده است.