کد مطلب: 78100 تعداد بازدید: ۶۳

در مدرسه نرجس خاتون (س) دولت آباد مطرح شد:

صبر مهمترین عامل ورود به بهشت است

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳:۰۲
در اهمیت صبر همین بس که طبق روایات صبر مهمترین عامل ورود به بهشت است، چنانچه در آیه ۲۴ سوره رعد آمده که فرشتگان به بهشتیان می گویند: سلام بر شما که به خاطر صبر و استقامتتان! چه نیکوست سرانجام آن سرای جاویدان.

 به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خواهران استان اصفهان، نشست اخلاقی با موضوع «صبر»، پبش از ظهر امروز با سخنرانی عصمت علیخاصی، از اساتید حوزه خواهران و با حضور طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (سلام الله) دولت آباد برگزار شد.

وی با بیان این روایت که پیامبر(ص) که فرمودند: چون مردی را می بینید که هرچه می خواهد خدا به او می دهد و او مشغول معصیت خداست بدانید که خدا او را واگذارده است گفت: در اهمیت صبر همین بس که طبق روایات صبر مهمترین عامل ورود به بهشت است چنانچه در آیه 24 سوره رعد آمده است که فرشتگان به بهشتیان می گویند: سلام بر شما که به خاطر صبر و استقامتتان ! چه نیکوست سرانجام آن سرای جاویدان.

این استاد حوزه، اموری را که طالب صبر باید رعایت کند بدین شرح برشمرد: اول اینکه بدانید در ازای هر مصیبتی، گناهی محو  یا رفع درجه ای برای شما است و بدانید که خیری نیست در کسی که به بلایی گرفتار نشود و در روز قیامت اهل بلا را می آورند و بر سرشان ثواب می ریزند که اهل نعمت حسرت می خورند و می گویند کاش در دنیا ما را با قیچ تکه تکه می کردند و اکنون چنین ثوابی داشتیم .

علیخاصی، مورد دوم را توجه به حسن عاقبت و دقت در امور اُخروی صبر دانست و سومین مورد را توجه به کوتاهی و زودگذر بودن زمان مصیبت و اندوه دانست ولی اجر آن چه بسیار .

وی، مقایسه مصیبت خود با مصیبت های دیگران را  راه تحمل راحت تر مصیبت بیان کرد.

این کارشناس حوزوی، فواید صبر را شامل: اجر و امداد بی پایان خدا، نائل شدن به مقامات والا، موفقیت در امور زندگی، نزول ملائکه بر قلب انسان، پایداری دینی، صلابت و بزرگی شخصیت، تحمل مشکلات، استقامت در برابر صحنه های گناه، عزت در برابر دشمنان، زمینه سازی برای رسیدن به مقام رضا بیان کرد.