کد مطلب: 73242 تعداد بازدید: ۱۱۶

امام جمعه اصفهان:

تولید دانش و تربیت مادران مهذب وظیفه حوزه علمیه خواهران است

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷:۱۰
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد ‌گفت: حوزه علمیه خواهران و مبلغان خواهر علاوه بر تحصیل و تولید دانش وظیفه تربیت مادران جامعه و گسترش دین‌داری میان بانوان جامعه را بر عهده‌دارند و این وظیفه بسیار مهم و خطیری است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، آیت‌الله سید یوسف آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان اصفهان بیان کرد: در استان اصفهان پیش از انقلاب نیز جلساتی پیرامون مباحث دینی و آموزش علم دین برای زنان وجود داشته و بانوان اصفهانی ازنظر مقید بودن به مسائل دینی از سایر مناطق مقیدتر بوده‌اند و همین تقید به حجاب و عفاف و مسائل دینی نیز مورد شماتت رژیم طاغوتی پهلوی قرار می‌گرفت.
امام‌جمعه اصفهان اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی و با تأسیس حوزه‌های علمیه خواهران نظم و ساماندهی خوبی درزمینهٔ حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان داده شده و فرصت ویژه‌ای برای تحصیل بانوان طلبه ایجاد شد.
وی با اشاره به آیه انذار و ضرورت تحصیل علوم دینی افزود: تحصیل علوم دینی امر بسیار مهمی است که باید توسط بانوان نیز مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم در گسترش دین‌داری و معنویت مردم موفق باشیم.
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد ابراز کرد: حوزه علمیه خواهران و مبلغان خواهر علاوه بر تحصیل و تولید دانش وظیفه تربیت مادران جامعه و گسترش دین‌داری میان بانوان جامعه را بر عهده‌دارند و این وظیفه بسیار مهم و خطیری است.
امام‌جمعه اصفهان با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون بودجه حوزه‌های علمیه تشریح کرد: تمام بودجه‌ای که به حوزه‌های علمیه داده می‌شود به‌اندازه بودجه برخی از دانشگاه‌های دولتی نیز نیست، درحالی‌که تحصیل در حوزه‌های علمیه بر اساس نص قرآن کریم واجب کفایی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از تمام فعالیت‌ها و پیگیری‌های بسیار زیاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابطحی برای اعتلای حوزه علمیه خواهران در استان اصفهان تشکر می‌کنم و امیدوارم که مدیریت جدید نیز در رشد و تعالی حوزه‌های علمیه خواهران بتواند عملکرد موفقی داشته باشد.