کد مطلب: 73229 تعداد بازدید: ۱۰۲

مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان اصفهان معرفی شد

مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان اصفهان معرفی شد

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲:۱۸
مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.
در این مراسم که با حضور مدیر و مسئولان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی ابطحی مدیر سابق حوزه علمیه خواهران تودیع و حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی بعنوان مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان اصفهان معرفی شد.


حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور در این مراسم بیان کرد: از تلاش‌های مدیریت سابق حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در طول این دوازده سال تشکر می‌کنم که زحمت‌های زیادی برای حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان در این سال‌ها کشیده و فردی خدوم بودند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور: برای اینکه بتوانیم سازمان را در گام دوم خود حرکت دهیم لازم بود تصمیمات نوینی در عرصه نیروی انسانی بگیریم و به جوان‌ترها بیش‌ازپیش میدان دهیم، یکی از گزینه‌های موردنظر بنده برای معاونت آموزش نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابطحی بود که به دلیل همین مسئله بازنشستگی از انجام آن خودداری کردیم.
وی افزود: حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهرامی نیز تجربه‌های موفقی در عرصه‌های مختلف علمی، اخلاقی و مدیریت مدرسه علمیه خواهران داشتند و امیدواریم که بتوانند در مدیریت کردن این مجموعه توانمندی خوبی از خود به نمایش بگذارند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در ادامه این مراسم ابراز کرد: حوزه علمیه خواهران و مبلغان خواهر علاوه بر تحصیل و تولید دانش وظیفه تربیت مادران جامعه و گسترش دین‌داری میان بانوان جامعه را بر عهده‌دارند و این وظیفه بسیار مهم و خطیری است.
امام‌جمعه اصفهان با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون بودجه حوزه‌های علمیه تشریح کرد: تمام بودجه‌ای که به حوزه‌های علمیه داده می‌شود به‌اندازه بودجه برخی از دانشگاه‌های دولتی نیز نیست، درحالی‌که تحصیل در حوزه‌های علمیه بر اساس نص قرآن کریم واجب کفایی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابطحی در این مراسم اظهار کرد: زمانی که مدیریت حوزه علمیه خواهران را در دست گرفتم بسیاری از استادان مدارس را آقایان تشکیل می‌دادند اما امروز اکثر قریب به‌اتفاق استادان مدارس علمیه خواهران استان اصفهان را بانوان حوزوی تشکیل می‌دهند‌.
مدیر سابق حوزه علمیه خواهران استان اصفهان به تشریح فعالیت‌های فرهنگی حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان پرداخت و گفت: حوزه علمیه خواهران استان اصفهان دارای 135 حافظ کل قرآن است، تربیت‌ استادان تجوید، ایجاد دفاتر مشاوره، ایجاد پایگاه‌های بسیج در همه مدارس علمیه خواهران، ساماندهی بیش از دو هزار مبلغ خواهر و بیش از 15 هزار نوبت اعزام از فعالیت‌های حوزه علمیه خواهران در عرصه فرهنگی است.