کد مطلب: 70905 تعداد بازدید: ۱۰۸

مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ اصفهان:

توسعه کرسی های آزاد اندیشی در حوزه مطالبه رهبر انقلاب است

سه شنبه ۱۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰:۰۸
مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ اصفهان، هدف قرار دادن نمره تحقیق را یکی از آسیب های حوزه پژوهش دانست و گفت: حضرت آقا نه تنها برای رشد پژوهش سرفصل مشخص کرده اند، بلکه چشم انداز آینده را نیز ترسیم نموده اند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان، حجت الاسلام علیرضا ناجی، صبح امروز در مدرسه علمیه حضرت فاطمه معصومه(س) رهنان، توسعه کرسی های آزاد اندیشی و تحقیق و پژوهش در حوزه را مطالبه رهبر معظم انقلاب دانست، گفت: حضرت آقا نه تنها برای رشد پژوهش سرفصل مشخص کرده اند، بلکه چشم انداز آینده را نیز ترسیم نموده اند.

مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ اصفهان افزود: طلاب ضمن اهمیت دادن به پژوهش و تحقیق در انتخاب موضوع با در نظر گرفتن مسائل مبتلا به جامعه دقت بیشتری داشته باشند. تا تحقیق آنها ارزشمند و مفید واقع شود.

حجت الاسلام ناجی هدف قرار دادن نمره تحقیق را یکی از آسیب های حوزه پژوهش دانست و گفت: اولین گام ارزشمند کردن یک تحقیق علمی این است که موضوع آن بر اساس یک مشکل پایه گذاری شده باشد، مشکلی که ذهن پژوهشگر را به خود مشغول داشته و دغدغه ای از جامعه به حساب آید و در حقیقت محقق در پی حل آن مشکل باشد.

مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ اصفهان، نقدهایی به انتخاب منابع، نتیجه و مقدمه نویسی داشت و از طلاب خواست تا در نگارش این بخش های مقاله و پایان نامه دقت بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام ناجی گفت: یک طلبه باید به نوع انتخاب کتاب برای مطالعات خویش نیز اهمیت ویژه ای بدهد و سطح مطالعاتی خود را به حوزه های تخصصی ارتقاء دهد، طلبه باید با نویسندگان، ناشران و رشته های مطرح علوم انسانی آشنایی کافی داشته باشد، چرا که یکی از علل مهم ضعف در نویسندگی ضعف در مطالعه ی با کیفیت و عدم شناخت نویسندگان موفق است.