کد مطلب: 68623 تعداد بازدید: ۸۸

برگزاری نشست تبلیغی با موضوع «جشنواره فاطر» در مدرسه علمیه خواهران الزهراء المرضیه اصفهان

شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹:۲۸
نشست تبلیغی با موضوع «جشنواره فاطر» با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حضور کادر، اساتید و طلاب در حوزه علمیه خواهران الزهراء المرضیه اصفهان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان،حجت الاسلام و المسلمین قطبی شاخصه های سبک زندگی و بیان ایده در راستای تغییر مثبت را بیان کرد و گفت: اولین شاخصه عرصه مکتوب و رسانه که شامل کتاب، رمان، شعر و ... می شود، را معرفی کرد و معتقد است به دلیل بیان جزئیات، کتاب نسبت به منبر تاثیر گذاری بیشتری دارد بنابراین ایده پردازی در راستای تشویق مردم به مطالعه کتاب در تغییر سبک زندگی آن ها بسیار موثر است.
وی دومین شاخصه عرصه رسانه را، دیجیتال برشمرد و اظهار داشت: این عرصه شامل فضاهای مجازی و اپلیکیشن و بازی ها می باشد که می تواند ذائقه و ذهنیت مردم را تغییر بدهد ایده های نوین در این بخش می تواند با استقبال خوب مخاطب مواجه شود. به طور مثال حدود هشت میلیون مخاطب اپلیکیشن باد صبا را دنبال و  از آن استفاده می کنند.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان سومین شاخصه رسانه را مد و طراحی دانست و تصریح کرد: این شاخصه در متن زندگی مردم قرار دارد و در قالب طراحی لباس، کیف و کفش تا وسایل خانه حتی رنگ سال که توسط شرکت « penton » در آمریکا انتخاب می شود، مسیر زندگی مردم را تغییر می دهد؛ در صورتی که افراد دغدغه مند در این حوزه ایده اثرگذار داشته باشند می توانند اثر مثبت در سبک زندگی مردم داشته باشند.
 حجت الاسلام والمسلمین قطبی چهارمین شاخصه را حوزه هنر ی که شامل سینما موسیقی هنرهای تجسمی وغیره می شود، عنوان نمود و اذعان داشت: الان در دنیا موسیقی جز لاینفک زندگی بسیاری از افراد شده است به گونه ای که حتی اگر از اخبار موسیقی آن حذف شود بر شنوندگان تاثیر دارد. در بحث سینما نیز تاثیر فیلم ها به گونه ای است که هالیوود که از وابستگان پنتاگن است سالانه 950فیلم برای تغییر در سبک زندگی مردم می سازد.
وی افزود: به دلیل آمیخته شدن زندگی مردم با رسانه ها و تاثیر پذیری از آن ها می توان در این زمینه با داشتن امکانات کم مفاهیم دینی را به مخاطب القاء کرد و سبک صحیح زندگی را به آنان آموزش داد.
حجت الاسلام والمسلمین قطبی در پایان جشنواره فاطر را این گونه معرفی کرد: دفتر تبلیغات در این جشنواره به دنبال جمع آوری ایده های نو و خلاقانه و  قابل اجرا برای گسترش  آموزه های دین در بین مردم  جهت تغییر در سبک زندگی  آنان است و  در صورت برگزیده شدن طرح از اجرای آن حمایت می کند.