کد مطلب: 67442 تعداد بازدید: ۸۱

در مدرسه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد تاکید شد:

تفکر مثبت سلامتی می آورد

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۷:۰۵
تفکر مثبت داشتن و اهمیت دادن به نقاط مثبت خود و تلاش برای ایجاد حال خوب از علل اساسی سلامت روان است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، خانم ابراهیمی، در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون(س) دولت آباد با طرح این سؤال که سلامت روان چیست و چه اهدافی دارد؟ گفت: رضایت مندی درونی از خود و زندگی خود داشته باشیم و انتظارمان از خود مان متعادل باشد نه بیشتر از آنچه داریم و اینکه بتوانیم ارتباط صحیح با دیگران داشته باشیم.
وی با اشاره به اقسام ارتباط کلامی، غیرکلامی افزود: یکی از موانع ارتباط موثر این است که فرد متذکر به انجام اموری شود که خود قید و بندی به انجام آن ندارد و نتیجه این ارتباط دچار خلل می شود.
کارشناس مسائل بهداشت و روان، در خصوص رضایت مندی درونی افراد از خود ابراز داشت: افراد باید به مسائلی از جمله خودمراقبتی شامل کنترل استرس و مراقبت از روح و روان با صرف وقت برای خود اهمیت دهند.
وی با تذکر این مطلب که تفکر مثبت سلامتی می آورد، گفت: تفکر مثبت داشتن و اهمیت دادن به نقاط مثبت خود و تلاش برای ایجاد حال خوب، از علل اساسی سلامت روان است.
کارشناس مسائل بهداشت و روان در پایان با اشاره به این که بدترین چیز آن است که ارتباطمان با دیگران قطع شود، اظهار کرد: چرا که قطع ارتباط با دیگران باعث افسردگی و حادشدن بیماری های روحی در افراد می شود.