کد مطلب: 65728 تعداد بازدید: ۲۳۷

برگزاری مراسم تکریم و معارفه مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه(س) اصفهان

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹:۳۵
مراسم تکریم و معارفه مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه(س) اصفهان با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان و هیأت همراه و با حضور مدیران مدارس علمیه کوثرو جامعه النور اصفهان، حضرت حکیمه(س) سپاهانشهر، هیئت امناء، کارکنان، اساتید، دانش آموختگان، مبلغان و طلاب مدرسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین ابطحی ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه در دانه امام حسین علیه السلام اظهار داشت: مسأله اسارت و مصیبت اهل بیت علیهم السلام برای ایشان کمتر از شهادت امام حسین علیه السلام نیست بلکه این مسأله برای امام سجاد علیه السلام گران تر نیز بود.

وی افزود: هر چند امام سجاد در کربلا حضور داشتند ولی ایشان فرمودند: امان از شام. سعد ساعدی وقتی در شام به امام سلام می کند امام از او می خواهد پولی به نیزه دار ها بدهد تا مردم به بهانه ی نگاه به نیزه داران به اهل بیت پیامبر علیهم السلام نگاه نکنند و این ها برای زنان اسلام درس است و ارزش و اهمیت حجاب برای اهل بیت را نشان می دهد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان اذعان داشت: حضرت زینب سلام الله علیها به یزید فرمود: أ من العدل یابن الطلقاء ... آیا از عدالت تو این است که زنان تو در پشت پرده ها پنهان باشند و اهل بیت رسول خدا در منظر مردم قرار بگیرند؟ در اینجا نیز حضرت از کشته شدن برادر ان و فرزندان و ... سخن نمی گویند.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی طلاب را مورد خطاب قرار داد و گفت: اگر حجاب خود را رعایت کنید مورد عنایت امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف خواهید بود.

وی تصریح کرد: شخصی مدت ها تضرع و زاری داشته تا امام زمان(عج) را ببیند یک روز به او خبر دادند اگر می خواهی امام را ببینی بهفلان خانه بیا. وقتی به آنجا رفت امام زمان را در آنجا دید که به تشیع جنازه خانمی آمدند علت را پرسیدند، گفته شد این خانم به خاطر کشف حجاب 7 سال از خانه بیرون نرفته بود تا حجابش مورد تعرض واقع نشود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان خطاب به مدیران و استادان حوزه های علمیه اظهار داشت: وظیفه ی شما این است که طلاب را با این فرهنگ آشنا کنید زیرا هر جا حوزه های علمیه وجود دارد باید سنگری برای حفظ حجاب باشد.

وی ادامه داد: طلاب و دانش آموختگان حوزه ها در هر نقطه ای که هستند باید فرهنگ اهل بیت را ترویج دهند و  برای این مهم باید خوب درس بخوانند نه برای نمره و مدرک بلکه برای نشر و ترویج آن تا طبق فرموده اهل بیت علیهم السلام رحمت خداوند شامل حال احیاء کنندگان امر آنان شود.

وی در تشریح وظایف مدیر گفت: مدیریت طبق فرمایش معصوم «رئیس القوم خادمهم» هر کس مسئول و مدیر است باید خدمتگذار آن ارگان باشد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان در ادامه گفت: نسبت به مشکلات طلاب بی تفاوت نباشید و با شناسایی مشکلات آن ها سعی در برطرف کردن آن ها داشته باشید و جهت تقویت معنویت طلاب تلاش و اهتمام ویژه داشته باشید.

یادآور می شود: در پایان این مراسم از زحمات 20 ساله ی خانم رضوان مصطفوی مدیر سابق مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه(س) اصفهان که به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند تقدیر و خانم رضوان جهانبخش به عنوان سرپرست مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه(س) اصفهان معرفی شد.