کد مطلب: 65160 تعداد بازدید: ۱۲۰

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان:

کوچکترین خطای طلبه در جامعه، بزرگ جلوه می کند

یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵:۳۱
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان گفت: باید طلبگی و آداب طلبگی را جدی بگیریم، جامعه روی ما بسیار حساسیت نشان می دهد و کوچکترین خطا را بزرگ جلوه می دهند. بنابراین باید در رفتار و گفتارمان دقت کافی را داشته باشیم.

خانم نعمت بخش، مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان، در جمع طلاب جديدالورود این مدرسه، گفت: در پیمودن مسیر حق، همچون حضرت زینب(س) و مادران شهدا، صبر و مقاومت را توشه راهمان قرار دهیم.

وی افزود: طلبه باید نیتش را خالص کند و فقط برای خدا درس بخواند وقتی طلبه در کارش خدا را در نظر گرفت، مغرور و متکبر نمی شود و در این راه اگر سختی بود، تحمل می کند و همه را به حساب خدا می نویسد و در نتیجه عاقبت درسش ختم به خیر می شود .

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان خاطر نشان کرد: طلبه در ابتدا باید خود را اصلاح و در مسیر حرکت کند، زیرا عالم اگر فاسد شود جهانی را فاسد می کند.

وی با بیان اینکه نباید فقط اسم طلبگی را به یدک بکشیم، گفت: باید طلبگی و آداب طلبگی را جدی بگیریم، جامعه روی ما بسیار حساسیت نشان می دهد و کوچکترین خطا را بزرگ جلوه می دهند. بنابراین باید در رفتار و گفتارمان دقت کافی را داشته باشیم.

 نعمت بخش در پایان گفت: وقتی انسان وارد هر مؤسسه و مکان آموزشی می شود، باید قوانین آن موسسه را رعایت کند، رعایت قوانین علاوه براینکه نشان دهنده شخصیت خود انسان است، موجب نظم بیشتر آن واحد آموزشی می شود.