کد مطلب: 65121 تعداد بازدید: ۱۰۳

در نشست سياسي مدرسه زهرائيه نجف آباد بررسی شد؛

چرا هر سال آغاز جنگ تحمیلی را گرامی مي داریم؟

یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷:۵۲
نشست سياسي با موضوع «پاسخ گويي به شبهات جنگ و وضعيت كنوني كشور»، با حضور مسئول نمايندگی ولي فقيه در لشگر ۸ نجف اشرف، در مدرسه علميه زهرائيه شهرستان نجف آباد برگزار شد.

 حجت الاسلام محسن طالب پور، مسئول نمايندگی ولي فقيه در لشگر 8 نجف اشرف باحضور در جمع طلاب مدرسه علميه زهرائيه نجف آباد، در پاسخ به شبهه چرا دفاع را دفاع مقدس مي دانيم و چرا هرسال آغاز جنگ تحمیلی را گرامی مي داریم؟ گفت: ما آغازگر جنگ نبوديم و جنگ بر ما تحميل شد و ما فقط به دفاع پرداختيم و دفاع از همان ابتدا قابل تكريم است و چون جنگ به خاطر تقيّدات ديني به ما تحميل شد و جهاد در دين ما از ارزش بالايي برخوردار است بنابراين دفاع ارزشمند است.

وي به اقدامات دشمنان جهت عدم تثبيت انقلاب و راه اندازي جنگ نيمه سخت اشاره كرد و افزود: آمريكايي ها با تحريم، ترور شخصيت ها، كودتا و ايجاد درگيري داخلي تلاش كردند كه مانع تثبيت انقلاب نوپاي ايران شوند و زماني كه ديدند موفق نمي شوند به جنگ سخت و نظامي روي آوردند.

حجت الاسلام طالب پور به دستاوردهاي هشت سال دفاع مقدس ايران اشاره كرد و ادامه داد: بسياري از رشادت ها، شهامت ها و توانمندي هايي كه امروزه نصيب ايراني ها شده، از همان دفاع به دست آمده مانند دستيابي به فناوري ساخت موشك و تجهیزات نظامي كه در زمان جنگ فاقد آن بوديم.

مسئول نمايندگی ولي فقيه در لشگر 8 نجف اشرف به شيوه جديد دشمن پس از ناكامي در جنگ نيمه سخت و سخت اشاره كرد و افزود: شكست دشمن در جنگ نظامي سبب شد به سراغ جنگ نرم برود و با مطالعه و بررسي و شناسايي عاملين پيروزي ايران يعني سه عامل دين، روحانيت و مرجعيت و در رأس آن رهبري و وحدت مردم اقدام به تضعيف آنها كند.

حجت الاسلام طالب پور در ادامه به تسليم و جنگ اقتصادي به عنوان گام بعدي براي براندازي نظام اشاره كرد و گفت: با توجه به اينكه در زمان برخورد به مشكلات دينداران كم مي شود بهترين راه مقابله بامشكلات، تقويت ايمان است.

وي در پايان با اشاره به مشكلات داخلي، تحريم و فشارهاي اقتصادي، ابراز داشت: با توجه به شرايط اقتصادي امروز اين مردم هستند كه مي توانند با يك كار جهادي، به رفع مشكلات كمك كنند.