کد مطلب: 64525 تعداد بازدید: ۱۲۶

برگزاري نشست با عنوان یادیاران در مدرسه علميه خواهران الزهرا المرضيه س اصفهان

چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۹:۰۲
مدرسه علمیه الزهرا المرضیه سلام الله علیها اصفهان نشستی با عنوان یادیاران به مناسبت هفته ی دفاع مقدس برگزار نمود

حجت الاسلام و المسلمين علیرضا باطنی جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان در این نشست گفت: چهار دهه از انقلاب اسلامی می گذردو در تمام این چهار دهه مشکلات عدیده ای برای جریان انقلاب اتفاق افتاده است.

وي افزود: در دهه ی اول انقلاب؛ مشکل عمده جنگ تحمیلی و استقلال طلبی برخی استانها بود، جنگ تحمیلی شرایط خیلی سختی برای کشور ایجاد کرد و ما در روزگاری به سر می بردیم که حتی برای انتقال مواد غذایی رزمنده ها دچار مشکل بودیم ما در آن سالها با دست خالی در مقابل عراقی ایستادیم . تمام کشورها در مقابل ما قد علم کردند و ما از 42 کشور اسیر داشتیم برخی کشورها مثل  کویت، قطر، دبی و کلا قارون های  دول خلیج ، هزینه جنگ را بر عهده داشتند و برخی مثل فرانسه، مسئول اطلاعات جنگ بودند و برخی هم مثل مصر و سودان مسئول تأمین نیروی انسانی جنگ بودند، به طور کلی هزینه، تجهیزات،  اطلاعات جنگی  و حتی نیروی انسانی جنگ در برابر ایران توسط کشورهای دیگر تأمین می شد.

جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان يادآور شد:ما در جنگ هیچ گاه با هر وسیله ای به دنبال پیروزی نبودیم و همواره به دستور امام خمینی (ره) مسائل جنگ را بسیار اخلاق مدارانه دنبال می کردیم به طور مثال با به توپ بستن سد مندلیب، می توانسیتم  چند شهر عراق را تخریب کنیم و خیلی زودتر به پیروزی دست یابیم؛ ولی ما با تأسی به حضرت علی علیه السلام و فرزند بزرگوارشان سید و سالارشهیدان ، که آب را بر دشمنانشان نمی بستند و در هر شرایطی  با اخلاق در جنگها حضور داشتند. در جنگ تحمیلی مردانه جنگیدیم.

وی در پايان گفت: انقلاب اسلامی در دهه ی دوم با جنگ فرهنگی روبرو بود و حضرت آقا هم در آن سالها به عناوین شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، جنگ فرهنگی به این پدیده اشاره داشتند و در دهه ی سوم با جنگ سیاسی و استفاده از ابزارهایی مثل جامعه مدنی و آزادی سیاسی، قصد حذف رهبری را داشتند که موفق نشدند و در نهایت در دهه ی چهارم با جنگ اقتصادی دست و پنجه نرم می کنیم که ان شاءالله با همت والای مردم این دهه را هم با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت.