کد مطلب: 63609 تعداد بازدید: ۱۳۳

برگزاری نشست اعتقادی با موضوع شیعه شناسی در مدرسه علمیه حضرت نرجس س یزدانشهر

پنجشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲:۰۵
نشست اعتقادی با حضور حجت الاسلام نورالعالم مبلغ مذهب شیعه با موضوع شیعه شناسی، در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) یزدانشهر برگزار شد.

حجت الاسلام نورالعالم مبلغ مذهب شیعه دراین نشست گفت: من متولد کشور بنگلادش هستم در سن 19 سالگی وارد ایران شدم در ابتدا سنی بودم بعد از 3 ماه وارد نجف آباد شدم و به آموزش زبان فارسی پرداختم. وارد حوزه علمیه نجف آباد شدم و بعد از 6 ماه به حوزه قم رفتم، وقتی به ایران آمدم سنی بودم قبل از آمدن برخی از کتابها از اهل سنت را خوانده بودم و نسبت به شیعه بدبین بودم. اهل سنت شیعیان را رافضی می خوانند، رافضی یعنی شورشی، اعتقادشان بر این است که شیعیان دائماً در حال شورش هستند مانند قیام های علویون،قیام زید در کوفه و....

حجت الاسلام نورالعالم افزود: مسئله سنی و شیعه الان حاد شده و این مسئله تنها تقصیر دشمنان نیست تقصیر کم کاری ما هم هست. اسلام زمانی ضرر می خورد که مسلمانان بد عمل کنند. دشمنان بی کار ننشسته اند و بر علیه شیعیان عمل می کنند این کار دشمنان امری طبیعی است. با تبلیغات ذهنها را خراب می کنند زمانیکه ما کودک بودیم منطقه ای وجود داشت که در آن مسجدی بود به نام مسجد شیعه با تبلیغات چنان ذهن ما را شستشو داده بودند که یکی از آرزوهای من کشتن شیعیان در این مسجد بود در طول روز جایی کمین می کردیم تا شیعه ای از مسجد بیرون بیاید و ما با نیت قربتاً الی الله با سنگی بر سر آن شیعه می کوبیدیم و بر این باور بودیم به ثواب می رسیم.

وی ادامه داد: این تنفر حاصل تبلیغات علیه شیعیان بود. در حالیکه ما هیچ کتابی در مورد شیعیان نخوانده بودیم. شیعه شناسی را علمای وهابی به ما آموزش می دادند و این تنفر حاصل درس های آنها بود و ما نیامدیم که شیعه را از علمای شیعه بیاموزیم و این خود سبب بدبینی زیاد ما نسبت به شیعه می شد.

مبلغ حوزه تصریح کرد: وقتی که امروز ما خبرهای داخلی کشور خود را از شبکه های سی ان ان و بی بی سی فارسی و... که ضد شیعه و ایران هستند دریافت می کنیم. خبرگزاری هایی که حق را پنهان و باطل را آشکار می کنند و تمام تلاششان از بین بردن نظام ماست. اطلاعات غلط را به مردم می دهند و آنها را نسبت به نظام  ودین بدبین می کنند.

وی ادامه داد: سنی ها نسبت به شیعیان بدبین هستند چون وهابی های مقرض اطلاعات اشتباه به آنها می دهند و شیعه ها را در نزد آنها منفور جلوه می دهند.

حجت الاسلام نورالعالم اظهار داشت: بعد از اینکه شیعه شدم بدبینی ام از شیعیان برداشته شد و نسبت به شیعیان خوش بین شدم اما الان نظام اسلامی و حفظ این نظام بالاتر از هر کاری ارزشمند است. چرا مباحثی نیست که چطور باید این نظام را حفظ کرد؟ هر یک نفر از شما هم وظیفه مادری دارید هم وظیفه همسری هم وظیفه خواهری،  پس کار چند نفر را می توانید انجام دهید با تبلیغ در منازلتان تلاش کنید تا این نظام به خطر نیفتد.