کد مطلب: 63538 تعداد بازدید: ۱۶۶

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:

موسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین ره باید پیشتاز در عرصه های نوین و ارتباطات فرهنگی تبلیغی شود

سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷:۳۵
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: وقتي دفتر تبليغات موسس يك نهاد آموزشي مي شود بايد تمايزهاي آن نسبت به مدارس علمیه دیگر ديده شود

حجت الاسلام و المسلمين قطبي در این جلسه تصریح نمود: موسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین(ره) اصفهان يك نظام آموزشي دارد كه وابسته به مركز مديريت حوزه های علمیه خواهران است اين نظام بايد صد در صد و بدون عيب و نقص و كامل اجرا شود زيرا اگر اين نظام آموزشي اجرا نشود اصل و كيان مدرسه و هدف اوليه ي مدرسه زير سوال مي رود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: اولین نکته و تاکید دفتر تبلیغات اسلامی در همه فعاليت ها اين است كه تمام روند آموزش و آنچه از مركز مديريت حوزه هاي علميه خواهران ابلاغ مي شود را صد در صد اجرا کند، تا مدرسه بودن و موسسه آموزشي بودن ما كاملا رعايت شود

حجت الاسلام و المسلمين قطبي خاطر نشان کرد: علاوه بر منطق آموزشي این موسسه بايد مزایایی برای طلبه در نظر گرفت و ان اینکه طلبه در طول دوره آموزشي و پس از دوره آموزشي با استفاده از ظرفيت دفتر تبليغات اسلامی برنامه هاي وسيع فرهنگي، تبليغي، هنري و رسانه اي را طی کند.

وی افزود: دفتر تبلیغات اسلامی برای انجام ماموريت ها و برنامه ها و رسیدن به آمال و آرزوها و نزدیک شدن به انتظاراتی که دارد براي طول دوره آموزشي مكمل هايي را برای طلاب پيش بيني کرده به شکلی که تاثير منفي روي اموزش هاي اصلي نگذارد و همچنین بتواند پس از فارغ التحصیلی آموزش تكميلي برگزار کنیم .

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده گفت: يك فرد وقتي وارد موسسه آموزش عالي حوزوي مجتهده امين(ره) مي شود با يكي از اين پنج گرايش تربيت محقق، تربيت مدرس و آموزش، مبلغ، مدير و يا فعاليت هنري و رسانه فارغ التحصيل شود .

وی گفت: سرفصل ها و کلیات دوره تربيت مدير تدوین و تنظیم شده است و در مرحله مطالعهمدل همزمانی آموزش و یا پس از فارغ التحصیلی این دوره هستیم.

حجت الاسلام و المسلمين قطبي گفت: برنامه دفتر تبلیغات این است که  طلبه این موسسه پس از فارغ تحصیلی در عرصه تبلیغ، تدریس، تبلیغ سنتی و شفاهی، تبلیغ هنری و مجازی و مدیریت حداقل در یکی از این گرایش ها یک اورده ای اولیه ای داشته باشد و تلاش بر این است که جریان و عقربه ذهنی فرد در یکی از این مدارها قرار گرفته باشد.

وی تصریح کرد: در یک عبارت اولیه موسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین(ره) باید پیشتاز در عرصه های نوین و ارتباطات فرهنگی تبلیغی شود .

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه تبلیغ؛ تبلیغ مکتوب، تبلیغ سنتی، تبلیغ هنری، تبلیغ رسانه ای و مجازی را در مدار کار قرار داده است.