کد مطلب: 63018 تعداد بازدید: ۹۷

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در جمع بانوان طلبه:

حوزه و روحانیت به فضای مجازی بی تفاوت نباشد/ حوزویان نیازهای جامعه را بشناسند

شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۹:۴۱
نشست انگیزه سازی فعالیت در فضای مجازی با موضوع «حمایت از طلاب برای حضور در عرصه های نوین تبلیغی» با حضور طلاب و دانش آموختگان در مركز تخصصي فقه و اصول النفيسه اصفهان برگزار شد .

 نشست انگیزه سازی فعالیت در فضای مجازی با موضوع «حمایت از طلاب جهت حضور در عرصه های نوین تبلیغی»با سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین محمد  قطبی»، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و با حضور طلاب و دانش آموختگان، در مركز تخصصي فقه و اصول النفيسه اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی، دیجیتالی شدن را بهترین ابزار ارتباطی برای تعامل بشر عنوان کرد و گفت: ما به عنوان یک طلبه قرار نیست کار فنی انجام دهیم، اما نباید نسبت به موضوع فضای مجازی که تمام افعال ما را تحت الشعاع خود قرار داده، بی تفاوت باشیم. زمانی که فضای مجازی در کشور وارد شد با رویکرد تحذیری روبرو گردید با هدف، منع از حضور در این فضا، اما اکنون آن رویکرد تغییر کرده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، برضرورت حضور جدی حوزویان در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فلسفه وجودی ما در این عرصه، انجام کار مثبت فرهنگی است.

وی، قابلیت و ظرفیت شناسی را از دیگر رویکردهای فضای مجازی بر شمرد و خاطرنشان کرد: طلاب باید در تبلیغ و ارتباطات خود با توده مردم  از این ظرفیت استفاده کنند؛ کمترین کار، ضبط سخنرانی در محافل تبلیغی و منتشر کردن آن است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: تلاش، بالاتر از عاملیت سطح هدایتگری است و طلابی می توانند در این سطح موفق باشند که نسل امروز جامعه را بشناسند تا بتوانند هسته های فکری، فرهنگی و نخبگان جامعه را هدایت کنند .  

حجت الاسلام والمسلمین قطبی با اشاره به  اهم برنامه ها و فعالیت های تبلیغی، آموزشی، پژوهشی دفتر تبلیغات، رویکرد حل مسئله را از راهکارها ی مناسب و تاثیرگذار برشمرد و خاطرنشان کرد: ما نباید فقط منتظر تحول از سوی شورای تصمیم گیری کشور باشیم، بلکه با توجه به امکانات موجود، توان سنجی و تشکیل گروه، بستری مناسب برای ترویج معارف اسلام و تبلیغ نوین ایجاد کنیم.