کد مطلب: 62862 تعداد بازدید: ۱۶۷

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران اصفهان خبر داد:

تحصیل ۷ هزار بانوی طلبه در حوزه خواهران اصفهان

دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲:۵۶
معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بیش از ۷ هزار طلبه در ۵۲ مدرسه علمیه خواهران و مراکز تخصصی استان اصفهان مشغول به تحصیل می شوند.

خانم زهرا شفیعی معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: در حال حاضر تعداد 6 هزار 287 طلبه خواهر در مدارس علمیه و مراکز تخصصی حوزه خواهران اصفهان مشغول به  تحصیل هستند که در سال جدید این تعداد به بیش از ۷ هزار نفر خواهد رسید.

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر تعداد 5 هزار 422 نفر در مقطع سطح دو (کارشناسی)، تعداد 815 نفر در مقطع سطح سه(کارشناسی ارشد و تعداد 58 نفر در مقطع سطح چهار(دکترا) مشغول به فراگیری علوم دینی می باشند.

وی افزود: تاکنون 5 هزار 33 نفر از مقاطع مختلف فارغ التحصیل شده اند، که تعداد از دانش آموختگان به عنوان مبلغ، مشاور و کارشناس علوم دینی در مجامع عمومی و مراکز و موسسات مشغول به تبلیغ و فعالیت شده اند.

 شفیعی خاطر نشان کرد: از سال 86 تا کنون مراکز تخصصی و موسسات آموزش عالی حوزوی استان موفق به جذب طلبه در رشته های اخلاق و تربیت اسلامی، کلام اسلامی، فقه و اصول، مطالعات  اسلامی زنان، تاریخ اسلام، مدرسی ادبیات عرب، فلسفه اسلامی، تفسیر و علوم قرآنی شده اند.

معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در ادامه به برگزاری 10 دوره ارزیابی اساتید مدارس علمیه استان اشاره کرد و گفت: حدود 500 استاد در مدارس علمیه خواهران استان و مراکز تخصصی مشغول به تدریس می باشند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 24 دوره علمی برای اساتید در رشته های مباحث كلام مطالعات زنان، ادبیات عرب، فقه واصول، حقوق و سیاست و سایر دروس حوزوی از سوی این مدیریت برگزار شده است.