کد مطلب: 62551 تعداد بازدید: ۱۹۳

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان:

بدحجابی مخالفت با دستور صریح قرآن است

یکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین ابطحی گفت: حجاب یک فریضه دینی و قرآنی است و این گونه نیست که چون ایرانی هستیم باید حجاب را رعایت کنیم. خداوند در قرآن، زنان را به حجاب امر فرموده است.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین ابطحی در مراسم تکریم و معارفه مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه معصومه(س) رهنان گفت: حجاب یک فریضه دینی و قرآنی است و این گونه نیست که چون ایرانی هستیم، باید حجاب را رعایت کنیم. خداوند در قرآن، زنان را به حجاب امر فرموده است و اگر کسی منکر آن شود، کافر است.

وی افزود: در زمان طاغوت در 17 دی که روز بی حجابی بود فَرُّخ‌رو پارسا وزیر آموزش و پرورش وقت در مورد حجاب گفت «حجاب یک حکم ظالمانه ای بود که بر زنان ما تحمیل کردند» و همچنین محمدرضا شاه نیز طی سخنرانی گفت: در این روز حکم ظالمانه ای که برای زن هان بود توسط پدرم برداشته شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان تصریح کرد: حجاب یک دستور قرآنی است، مضافا بر اینکه حجاب یک حکم قرآنی است و وقتی سیره اهل بیت را مشاهده مي كنيم، هیچ کدام از زنان اهل بیت بدحجاب و بی حجاب نبوده اند و در بدترین شرایط حجابشان را حفظ می کردند و همه کسانی که امر به حجاب کرده اند دستور به اطاعت از امر خدا داده اند.

وی با اشاره به واقعه عاشورا ادامه داد: در روز عاشورا 72 نفر از اصحاب ابا عبدالله(ع) به شهادت رسیدند، برای اهل بیت(ع) و حضرت زینب(س) مصیبت بزرگی بود و می بینیم که سکینه دختر اباعبدالله(ع) وقتی کنار بدن پاره پاره ی پدر قرار می گیرد حرفی از مصیبت هایی که بر سرشان آمده نمی زند و فقط از حجاب عمه با  پدر صحبت می کند و این برای ما درس است که چقدر باید به حجاب توجه کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی با اشاره به ورود اسیران کربلا به شام گفت: سهل بن سعد ساعدی از صحابه پبامبر(ع) می گوید من قصد رفتن به بیت المقدّس را داشتم. چون نزدیک شام رسیدم، دیدم مردم، شهر را آذین بسته و به جشن و سرور پرداخته‌اند. سؤال کردم: آیا برای شامیان عیدی هست که من اطلاع ندارم؟ پاسخ شنیدم: ای پیرمرد! از بیابان آمدی؟ گفتم: من سهل بن ساعدی هستم و رسول خدا را دیده‌ام. گفتند: عجب است که آسمان، خون نمی‌بارد و زمین، اهلش را فرو نمی‌برد! گفتم: مگر چه شده؟ گفتند: این، سر حسین است که از عراق هدیه آورده‌اند! جلوتر رفتم، پرچم‌هایی دیدم که در بین آنها سری بر نیزه است. او شبیه ترین افراد به پیامبر اسلام بود و پشت سر آن، بانوانی بر شترانی بی پوشش سوار بودند. نزدیک تر رفتم. از نخستین زن پرسیدم: کیستی؟ گفت: من سکینه، دختر حسینم. گفتم: من سهل ساعدی از اصحاب جدّت محمد هستم، اگر حاجتی داری برآورم! فرمود: به حامل سر بگو جلوتر رود تا مردم به تماشای آن بپردازند و چشمانشان به حرم پیامبر نیفتد! سهل می‌گوید: من نزد آن نیزه دار رفتم و مبلغی به او دادم و گفتم: سر را جلوتر از زنان ببر. و او پذیرفت.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان در پایان گفت: اگر ما پیرو اهل بیت(ع) هستیم، باید حجابمان را حفظ کنیم، خدا ناظر است و می بیند. لذا هم خودتان سعی کنید حجاب را رعایت کنید، هم فرزندان را به حفظ و رعايت حجاب تشويق كنيد.