کد مطلب: 60859 تعداد بازدید: ۱۳۳

تعدد زوجین، تنفر فرزندان را به همراه دارد

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹:۱۳
کرسی آزاد اندیشی استادمحور با موضوع الزامات دینی و اجتماعی تعدد زوجات در مدرسه علمیه خواهران جامعه النور اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، کرسی آزاد اندیشی استادمحور با موضوع الزامات دینی و اجتماعی تعدد زوجات در مدرسه علمیه خواهران جامعه النور  اصفهان برگزار شد.

 در این جلسه استاد ارائه کننده حجت الاسلام محمد رضا کدخدایی به بیان فوائد تعدد زوجات که عبارتند از به وجود آمدن مهمترین کارکردهای ازدواج از جمله نیازهای روحی، جنسی و نیاز به حمایت، جلوگیری از به وجود آمدن مسائلی از قبیل روابط نامشروع و آزادجنسی، هم جنس گرایی، جلوگیری از تجرد گرایی، جلوگیری از هتک حرمت و تقاضاهای نامشروع پرداخت.

در مقابل استاد ناقد حجت الاسلام عبدالرسول احمدیان عدم رعایت عدالت بین همسران، ضایع شدن حقوق همسر اول، ایجاد مشکلات روحی و روانی در همسر اول، ضایع شدن حقوق فرزندان، عدم تربیت صحیح فرزندان، تنفر فرزندان از پدر را از مهم ترین معایب تعدد زوجات برشمرد

  حجت الاسلام  مسعود راعی، استاد داور در مورد تفسیر آیات «3و129نسا» گفت: باید تامل بیشتری کرد و نظرات مفسران مختلف در این زمینه را جویاشد، آیه سه، مربوط به تعدد زوجات نیست و در مورد صیانت از اموال یتیمان می باشد.

 وی اظهار داشت: در مورد آیه 129 هم باید به این نکته توجه داشت که مسئله عدالت در اینجا یک معنای عرفی دارد یعنی کسانی که تعدد زوجات دارید به دنبال اجرای عدالت نباشید چون شدنی نیست بلکه یک وضعیت همسان را به صورت عرفی برای آنان مهیا نمایید

حجت الاسلام  راعی ادامه داد: بهترین راه حل نگاه فردی است نه نگاه جمعی و حاکمیتی، مرد و زن باید تمام شرایط خود را در مورد این مساله بسنجند و مساله  فرزندان را فراموش نکنند.

وی تاکید کرد: در اینجا منفعت خانواده یا به عبارت دیگر زوجین مهم و مطرح است و منفعت جامعه و حاکمیت به تبع منفعت زوجین می باشد.