کد مطلب: 60630 تعداد بازدید: ۱۲۴

در مدرسه علمیه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد:

امروز با جرأت می توانیم بگوییم که ما توانسته ایم ثابت کنیم که هیچ کس صادق الوعد تر از خداوند نیست

شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴:۵۵
یک مدافع حرم گفت: امروز با جرأت می توانیم بگوییم که ما توانسته ایم ثابت کنیم که هیچ کس صادق الوعد تر از خداوند نیست، تک تک آیه های قرآن توسط بچه های رزمنده تفسیر شد، آنها باور داشتند و ایمان کامل به این آیه" الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا؛ آنها که در راه ما تلاش می کنند دستشان را می گیریم و راه ها را نشان می دهیم".

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، نشست سیاسی  با سخنرانی« آقای سید مهدی حسینی» مدافع حرم و یکی از فرماندهان دفاع مقدس با موضوع «حماسه سوم خرداد وآزاد سازی خرمشهر» با حضور کارکنان و طلابمدرسه علمیه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر برگزار شد.

آقای حسینی با اشاره به  سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: ان شاء الله به زودی زود و گام به گام آرزو هایمان محقق شود و همان طور که به کربلا رسیدیم با سقوط آل سعود نماز در حرمین شریفین بخوانیم و گام بعد هم اینکه به قدس برسیم؛ که نزدیک است این آرزو.

وی تصریح کرد: به گفته شهید حسن موحد رستگار" یکی از بزرگ ترین غفلت های ما این است که قدر وجایگاه خود را نمی دانیم". اگر ما جایگاه خود را در هستی پیدا کنیم و به اطرافیان هم قدر و جایگاهشان را بشناسانیم همه آسمانی خواهند شد. شهید موحد دفتر یاداشتی داشت که در شب عملیات دستش بود ان را به من داد در سطر سوم نوشته بود:" دارم انبیا را می بینم که به استقبال آمده اند، شهدا را می بینم که بهشت را آذین بسته اند، ملائکه را می بینم که هلهله کنان به استقبال آمده اند. احسان هم کنار من خواهد بود". در آن شب حسن و احسان برادرش به شهادت رسیدند.

راوی دفاع مقدس ابراز داشت: ما وقایع را باید از دو زاویه نگاه کنیم. امام(ره) فرمودند: انقلاب ما ادامه نهضت عاشوراست. پس وقتی پای روضه اباعبدالله می رویم یک واقعه می شنویم که از کجا شروع شد و در مسیر چه اتفاقاتی افتاد؟ روز عاشورا چه شد؟ این یک طرف قضیه است. فقط شنیدن واقعه عاشورا نیست بلکه چیزی در ان واقعه نهفته است که باید بازگو شود. در عملیات ها هم همینگونه بوده است. در عملیات بیت المقدس خود ما از آمار و ارقام مطلع بودیم و به هیچ وجه فکر نمی کردیم آمار اندک ما بر دشمن غلبه یابد. اصرار شهید خرازی و کاظمی باعث به ثمر رسیدن عملیات شد. ما باید به مخاطبین بفهمانیم که چه امدادهایی و قضایایی پشت عملیات ها نهفته بود.

آقای حسینی اذعان داشت: در جنگ دست ما واقعاً خالی بود از امکانات مادی اما دلها پر بود. امروز می توانیم با جرآت بگوییم که ما توانسته ایم ثابت کنیم که هیچ کس صادق الوعد تر از خداوند نیست. تک تک آیه های قرآن توسط بچه های رزمنده تفسیر شد. آنها باور داشتند و ایمان کامل به این آیه" الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا؛ آنها که در راه ما تلاش می کنند دستشان را میگیریم و راه ها را نشان می دهیم".

وی افزود: چه اتفاقی می افتد که یک جوان فرانسوی لباسی می پوشد که تصویر سردار سلیمانی بر آن نقش بسته و در خیابان های آنجا قدم می زند، شهید خرازی چه می کند که امروزه جوانی از روس می آید و دنبال قبر شهید خرازی می گردد؟!. این بزرگواران با تمام وجود آیه ها را تفسیر کردند. وظیفه ماست که از حماسه ها این مفاهیم را بیرون بکشیم و به مردم بگوییم.

راوی دفاع مقدس بیان کرد: برخی دفاع مقدس را جهاد اصغر می دانند و بعضاً زخم زبان می زنند که شما رفتین برای جهاد اصغر و ما ماندیم و جهاد اکبر کردیم. اینها به این درک نرسیده اند که بچه های ما اول جهاد اکبر می کردند تا بتوانند جهاد اصغر را به انجام برسانند.

وی در پایان گفت: وظیفه ما این است که این حماسه ها را با شیو ه های جذاب و شیرین برای بچه ها بازگو کنیم تا در فضای مجازی حرف یک هنر پیشه اینقدر لایک نخورد. قهرمان های سرزمین ما شهدا هستند که باید به همه معرفی شوند.