کد مطلب: 59965 تعداد بازدید: ۱۷۹

امام جمعه شهرستان خوانسار:

دین نقطه اصلی حمله دشمن است

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶:۵۵
امام جمعه شهرستان خوانسار گفت: آن چیزی که نقطه اصلی حمله دشمن است دین ماست نه هیچ چیز دیگر، دشمن می خواهد دین را از ما بگیرد و برای این هدف خیلی تلاش می کند و برنامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری- اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران؛نشستاخلاقی-تربیتی با موضوع «تقویت روحیه انقلابی گری طلاب» با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین رسول خواجه کریمی» امام جمعه شهرستان خوانسار با حضور اساتید،کادر و طلاب در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها این شهر برگزار شد.

امام جمعه شهر خوانسار در این نشست گفت: بعد از 27رجب روز مبعث پیامبر اسلام صلوات الله علیه و آله تعداد افراد اندکی به رهبری رسول خدا نهضتی ایجاد کردند که در آن اعتقادات، آداب و اخلاق جاهلیت جای خود را به آداب و اعتقادات اسلامی داد و در این راه پیامبر مشکلات زیادی را متحمل شد تا جایی که خودشان فرموده اند: هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین خواجه کریمی اظهار داشت: بعد از وجود مبارک رسول خدا وظیفه هدایت مردم و حفظ آداب اسلامی به ائمه اطهار واگذار شد ولی مسلمین این مسیر الهی را تغییر دادند و خلافت را جایگزین امامت کردند.

وی افزود: با این تغییر مسیر عنوان اسلام باقی ماند اما رکن اصلی آن که امامت است کنار گذاشته شد در حالی که در حقیقت عنوان تنها بدون حفظ ارکان اصلی هیچ شباهتی به نهضتی که رسول خدا ایجاد کرد ندارد.

امام جمعه خوانسار ابراز داشت: این تغییر نامبارک رکن اساسی اسلام باعث شعبه شعبه شدن اسلام شد با وجود این که خداوند در قرآن فرموده بود" اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم" یعنی راه خدا و رسول خدا و ائمه را ادامه دهید و دچار تفرقه و اختلاف نشوید.

وی گفت: آن چیزی که ما باید در عصر حاضر به آن توجه کنیم این است که بر عهد خود با اسلام باقی بمانیم و خدایی نکرده اگر طلاب دست از روحیه انقلابی گری و نهضت ساز اسلامی بردارند دچار تغییر و تبدل نامبارکی شده اند.

حجه الاسلام و المسلمین خواجه کریمی یادآور شد: ما موظفیم که دشمنان را به اسلام دعوت کنیم و آن ها را هدایت کنیم نه این که دست از ایمان خودمان هم برداریم تا شاید آن ها با ما همراه شوند.

وی تصریح کرد: آن چیزی که نقطه اصلی حمله دشمن است دین ماست نه هیچ چیز دیگر، دشمن می خواهد دین ما را از ما بگیرد و برای این کار خیلی تلاش می کند و برنامه دارد.

حجه الاسلام و المسلمین خواجه کریمی افزود: اگر حوزه های علمیه که دنباله رو سیره امام حسین علیه السلام هستند دست از انقلابی گری بردارند دیگر چیزی از اسلام باقی نمی ماند و عقاید و آداب اسلامی کم کم دچار تغییر و انحراف می شود.

امام جمعه شهر خوانسار گفت: امام حسین علیه السلام در راه زنده نگه داشتن اسلام از جان خود گذشت و ما هم باید در این راه تمام تلاش خود را بکار بگیریم و هیچ گاه دست از امر به معروف و نهی از منکر برنداریم چرا که انقلابی بودن ما یعنی پایبندی به دین و تلاش در راستای حفظ ارزش ها و آداب اسلامی.