کد مطلب: 59932 تعداد بازدید: ۱۴۶

امید، اولین اصل فهم انتظار/مادران نقش ویژه ای در منتظرپروری دارند

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰:۰۰
امام جمعه نیک آباد گفت: فرج زمانی محقق می شود که مردم حرکت برای اصلاح خود و دیگران با حفظ روحیه استقامت و تقویت روحیه عاشورایی و تقوا محوری را آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام حسن صانعی، امام جمعه نیک آباد و مدرس مهدویت در نشستی با موضوع «تبیین مفهوم انتظار» در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه (س) اصفهان گفت: اولین اصل فهم انتظار و فضیلت آن، امید است و باید توجه داشت که در عصر کنونی از روحیه امیدواری برخوردار باشیم و بکوشیم این روحیه را در نسل جوان تقویت کنیم چرا که بر اساس آیات قرآن و کلام اهل بیت بزرگ ترین گناه نا امیدی از رحمت خداست.

امام جمعه نیک آباد افزود: انتظار به دو نوع مثبت و سازنده و منفی و مخرب تقسیم می شود و این اعتقاد که جامعه باید آکنده از ظلم و ستم شود تا مهدی موعود(عج) بیاید اعتقادی نادرست است گاهی یک گروه اقلیت مجری ظلم در جامعه است و پر شدن عالم از ظلم و جور شرط ظهور نیست، بلکه نشانه ظهور است.

 مدرس مهدویت اظهار داشت: یکی از ارکان انتظار، یقین داشتن به امر ظهور است و همچنین باید به نقش مردم در تأخیر یا تعجیل فرج توجه داشت.

 وی ادامه داد:  فرج زمانی محقق می شود که مردم از شرایط موجود نا امید شوند و حرکت برای اصلاح خود و دیگران با حفظ روحیه استقامت و تقویت روحیه عاشورایی و تقوا محوری را آغاز کند.

 صانعی در پایان به نقش ویژه مادران در زمینه سازی ظهور پرداخت و گفت: نقش مادران در جامعه کنونی پررنگ تر از مردان است آن ها با بهره مندی از توانمندی مادرانه و عطوفت زنانه بسیار عمیق تر از مردان در ابعاد مختلف منتظر پروری فعالیت کند.