کد مطلب: 59829 تعداد بازدید: ۱۶۴

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه خواهران حضرت حکیمه سپاهان شهر

دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰:۲۲
نشست اخلاقی با موضوع «مشخصات انسانهای که توسط پیامبر مذمت شدند» با سخنرانی «حجت الاسلام حسین مرتضوی پناه » استاد حوزه و دانشگاه با حضور اساتید، کارکنان در مدرسه علمیه خواهران حضرت حکیمه سپاهانشهر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران در این نشست حجت الاسلام مرتضوی پناه گفت: پنج گروه در بین امت پیامبر هستند که هیچ شباهتی با پیغمبر ندارند و خون حضرت در رگهایشان نیست. انسانهایی حسودی که نمی توانند نعمت را بر دیگران ببینند. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: یک کلمه به خدا گفتم که ای کاش نگفته بودم. گفتم خدایا به حضرت سلیمان باد دادی و او را به جایی می­برد، به حضرت عیسی یک دَم دادی که مردگان را زنده می کرد. به موسی عصایی دادی که دریا را شکافت. به من چه می دهی؟ خداوند فرمودند ما به تو شرح صدر دادیم که یکی از خصوصیات شرح صدر این است که نعمت را بر دیگران ببینی.

وی در ادامه افزود: دومین گروه انسانهای بد زبان هستند. بهشتی ها با زبان خوششان بهشتی می شوند. حضرت علی فرمودند: خیر دنیا و آخرت رادر زبان انسان آفریده اند.

حجت الاسلام مرتضوی پناه گروه سوم را انسان های بخیل معرفی کردند که انسان بخیل اگر دعوت شود جایی نمی رود که نخواهد پس دهد و اگر چیزی را در راه خدا انفاق کرد فکر می کند گم کرده است.

وی در پایان افزود: گروه دیگر انسانهایی که کار خیر انجام نمی­دهند و انسانهایی که دارای قصاوت قلب هستند و در روایت اهل بیت سه نشانه ی انسانهای های قصی القلب را شامل خشک شدن اشک چشم، گرفته شدن حال مناجات با خدا و نصیحت پذیر نبودن عنوان نمود.