کد مطلب: 59729 تعداد بازدید: ۱۰۶

هادی سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان:

ولی فقیه، مُسلِم امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف است.

یکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۴:۳۷
هادی سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان: تاریخ تکرار می شود حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قبل از ظهورش جامعه را بواسطه نائبش امتحان خواهد کرد، کسانیکه مُسلِم را نپذیرفتند در برابر امام حسین قیام کردند و ایستادند امروز ولی فقیه، مسلم امام زمان(عج) است .

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران - نشست مهدوی با موضوع «استراتژیک انتظار» با سخنرانی «حجت الاسلام محسن طالب پور» و با حضور طلاب در مركز تخصصي فقه و اصول النفيسه اصفهان برگزار شد .

حجت الاسلام طالب پور، با معرفی کتاب "قیام و انقلاب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف"، رسیدن به تکامل، وحدت در اعتقادات و حفظ امنیت را سه خواسته مهم ذاتی و فطری بشر از ابتدا تاکنون دانست و گفت: این سه عامل بعنوان استراتژیک انتظار و فرهنگ مهدویت بر اساس عقل و خرد است، چرا که بعد از توحید اعتقاد به منجی و موعود در بین همه مکاتب و مذاهب مشترک است.

وی با بیان وظایف منتظران از دیدگاه عقل و نقل تاکید کرد: بر خلاف باور برخی افراد، ظهور امام زمان اعجازی و دفعی نیست بلکه به صورت تدریجی و طبیعی تحقق پیدا می کند.

    مدرس حوزه و دانشگاه با استناد به آیه (یَملَأُ الله بِهِ الاَرضَ قِسطاً وَ عَدلاً کَما مُلِئَت ظُلماً و جَورا) گفت : متاسفانه برخی اینگونه ترویج می کنند که با فراهم کردن ظلم و جور در جهان، زمینه ظهور حضرت ولی عصر (اروحنا له الفدا) می شود در حالیکه در جهان همیشه ظلم وجود داشته و این تصور غلط با تعدادی از آیات و روایات و همچنین عقل، سازگار نیست.طبق اندیشه شهید مطهری، در آستانه ظهور خوبیها به اوج خود می رسند همانگونه که بدیها به بدترین درجه خود میرسد. همانگونه که  داعش بوجود می آید، مدافعین حرم  هم قد علم می کنند. طبق روایات وارده مسلمانان باید از لحاظ عِده و عُده مجهز شوند تا بر دشمنان فائق آیند.

هادی سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان؛ بالا بردن سطح اعتقادی و بینش، جهد و تلاش در اصول عملیه؛ مزین کردن خلقیات به اخلاق مهدوی، آمادگی جسمانی از لحاظ نظامی و سلامتی جسمی و روانی  را از وظایف منتظران در بُعد فردی و اجتماعی برشمرد و خاطر نشان کرد؛ تاریخ تکرار می شود حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قبل از ظهورش جامعه را بواسطه نائبش امتحان خواهد کرد. کسانیکه مُسلِم را نپدیرفتند در برابر امام حسین قیام کردند و ایستادند امروز ولی فقیه، مسلم امام زمان است .

طالب پور افراط و تفریط در معرفی امام زمان و تعیین وقت ظهور از آسیب های مجالس و محافل سخنرانی برشمرد و گفت: حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مظهر مهر و قهر است و طبق بیان مبارک ایشان که فرمود «من به سنت جدم؛پیامبر عمل می کنم .» آنگونه عمل خواهند کرد. خداوند پیامبرش را در قرآن «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم » معرفی می کند و مهر حضرت بر قهرش مقدم است نباید با استناد به احادیث جعلی امام را فردی خونریز یا رفاه طلب معرفی کرد. بلکه قهر و عطوفت توأمان است.