کد مطلب: 59685 تعداد بازدید: ۱۵۱

دادستان ویژه روحانیت استان های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری:

تحصیل علم بافضیلت ترین عبادات است

شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸:۲۵
دستان ویژه روحانیت استان های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری گفت: کتاب مراقبات آقای ملکی تبریزی باید کتاب بالینی طلبه باشد، در این کتاب آمده برای طلاب دینی سزاوار است در این سه ماه رجب، شعبان و رمضان جهاد عبادات را بالا برند و تحصیل علم بافضیلت ترین عبادات است.

به گزارش پایگاه خبری- اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران از اصفهان، نشست سیاسی _اجتماعی با موضوع « آسیب های فرا روی روحانیت»  با سخنرانی « حجت الاسلام حسین رضایی» دادستان ویژه روحانیت استان های اصفهان،یزد،چهارمحال و بختیاری با حضور مدیر، اساتید و طلاب مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون (سلام الله) دولت آباد برگزار شد.

«حجت الاسلام حسین رضایی» ضمن تبریک اعیاد مبارک ماه شعبان گفت: طبق روایت حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و له و سلم ) با حلول ماه رجب این دعا را می خواندند که: "خدایا ماه رجب و شعبان را بر ما مبارک کن و ما را به ماه رمضان برسان و کمک کن ما را به قیام به صیام، پرهیز از نگاه حرام، حفظ لسان و طوری نباشد که تنها نصیب ما از ماه رمضان گرسنگی و تشنگی باشد.

وی گفت: کتاب مراقبات آقای ملکی تبریزی باید کتاب بالینی طلبه باشد، در این کتاب آمده برای طلاب دینی سزاوار است در این سه ماه رجب، شعبان و رمضان جهاد عبادات را بالا برند و تحصیل علم بافضیلت ترین عبادات است.

دادستان ویژه روحانیت استان های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری گفت: علم آموزی طلبه باید در تمام زمینه ها باشد من جمله فضای مجازی و بالا بردن سطح سواد رسانه ای طلاب .

وی ضمن تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی که این فضا هم فرصت است و هم تهدید بر کنترل هر چه بیشتر و استفاده هر چه بهتر و نیز دقت در استفاده صحیح از این فضا را خواستار شد.

دادستان ویژه روحانیت استان های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری جهت آشنایی طلاب با دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت گفت: در کل کشور 11 حوزه قضایی داریم که استان های اصفهان ،یزد و چهارمحال و بختیاری دادسرای ویژه دارد.

وی هدف و فلسفه تشکیل دادگاه ویژه روحانیت را شامل  پیشگیری از ورود افراد تبهکار به حوزه های علمیه،  پیشگیری از ضربه زدن به طلاب و حوزه های علمیه، حفظ حیثیت روحانیت عنوان نمود.

حجت الاسلام رضایی، دلیل حفظ حیثیت روحانیت را از این جهت دارای اهمیت دانست که طبق فرمایش حضرت امام خمینی (ره) آخوند و اسلام در هم ادغام شده اند و با گفتن نام یکی، دیگری هم به خاطر می آید.