کد مطلب: 59654 تعداد بازدید: ۲۲۶

کارشناس خانواده مطرح کرد

ازدواج را هدف نبینیم- تصور غلط برخی طلاب از ازدواج

پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶:۲۷
کارشناس خانواده گفت: وقتی ازدواج را هدف ندیدیم در انتخاب همسر هم دقت ویژه خواهیم کرد تا عامل رشد انسان شود یا حداقل مانع رشد نباشد.

حجت‌الاسلام مهدی گرجی عصر امروز در مراسم جشن ازدواج ۱۳۹ زوج طلبه استان اصفهان اظهار داشت: طبق منطق قرآن و اسلام ازدواج یک هدف نیست مثل نماز و روزه وسیله رشد و کمال انسان است.

وی افزود: وقتی ازدواج را هدف ندیدیم در انتخاب همسر هم دقت ویژه خواهیم کرد تا عامل رشد انسان شود یا حداقل مانع رشد نباشد.

کارشناس خانواده گفت: دومین فایده این طرز تفکر این است که اگر بعد از ازدواج متوجه عیب و ایراداتی در همسرتان شدید به طرف مقابل برای رفع آن کمک می‌کنید اگر بنا بود همه افراد کامل باشند که تعامل در ازدواج تعاملی درست و حسابی نبود باید به هم کمک کنید تا رشد کنید.

وی ابراز داشت: برخی در حوزه معتقدند اگر طلبه ازدواج کرد مجتهد نمی‌شود اما آیت‌الله خویی در این مورد می‌گفت من ازدواج کردم مجتهد شدم، چه عیبی دارد که با هم کتاب بخوانید، باهم نماز بخوانید و به رشد هم کمک کنید.

گرجی با اشاره به اثر سوم این تفکر اذعان کرد: سومین اثر هدف نبودن ازدواج این است که تشریفات را سنگین نمی‌کنید، ارزش روح بالاست، خودتان را با تشریفات و تجملات اذیت نکنید، این‌ها اصل نیست، خودتان را گرفتار این‌ها نکنید و حسرت نداشته‌ها را در گلو نگه ندارید.

وی در پایان تأکید کرد: دوست داشتن زوری نمی‌شود، مودت به معنای محبتی است که بروز پیدا می‌کند باید جوری رفتار کنیم که دوستمان بدارند و آن را ابراز هم بکنند.