کد مطلب: 59652 تعداد بازدید: ۱۸۲

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اصفهان:

زندگی اهل علم با سختی گره خورده است

پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴:۵۸
رییس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اصفهان گفت: همیشه حوزوی‌ها، طلاب و کسانی که در مسیر معارف اهل‌بیت قدم برمی‌دارند با محرومیت‌ها و کمبودها مواجه بودند و سختی‌های زیادی را تحمل کردند.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام حسن پاک‌نژاد در مراسم جشن تبریک ازدواج ۱۳۹ زوج طلبه استان اصفهان اظهار داشت: همیشه حوزوی‌ها، طلاب و کسانی که در مسیر معارف اهل‌بیت قدم برمی‌دارند با محرومیت‌ها و کمبودها مواجه بودند و سختی‌های زیادی را تحمل کردند.

وی افزود: در روایت هست که خطاب علم به جویندگان علم این است که تا وقتی همه وجود خودت را در اختیار من قرار ندهی من هم بخشی از خودم را در اختیار تو قرار نمی‌دهم، همه افرادی که منشأ آثار و برکات در حوزه بودند با فقر و نداری، سختی و مشکلات معیشتی مواجه شدند.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اصفهان گفت: اگر حتی به زندگی علمای معاصر و شخصیت‌های بزرگی مانند مرحوم علامه طباطبایی نگاهی بیندازیم می‌بینیم که اهل علم چه سختی‌هایی را تحمل کرند تا به مراتبی از علم دست پیدا کنند.

پاک‌نژاد در خصوص خدمات ارائه شده به طلاب توضیح داد: بحث درمان طلاب تا درصد زیادی مسائلش حل شده و همه طلاب دارای دفترچه درمانی هستند و در مرکز خدمات تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند، همچنین واریز وجوهاتی به مناسبت‌های مختلف، ارائه وام ازدواج و... از خدمات ارائه شده هستند.