کد مطلب: 59341 تعداد بازدید: ۱۳۵

آیت الله ناصری در جمع اساتید مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون سلام الله دولت آباد:

شدیدترین عذاب ها برای عالم بی عمل است

یکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۰۴
آیت الله ناصری گفت: شدیدترین عذاب ها برای عالم بی عمل است، آنچه حرام است انجام ندهیم، حب جاه، حب ریاست و حب احترام نداشته باشید، با خدا معامله کنید، تا حرفمان در دیگران هم اثر کند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران از اصفهان، نشست اخلاقی با موضوع «اصلاح نفس و بهره گیری از فضائل ماه شعبان المعظم» با سخنرانی «حضرت آیت الله ناصری» موسس مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون  دولت آباد و استاد اخلاق با حضور مدیر، اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (سلام الله) دولت آباد و مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون شاهین شهر برگزار شد.

آیت الله ناصری در ابتدای جلسه طلاب را به عمل کردن آنچه آموخته اند تشویق نمود و گفت: کسی که می خواهد رهبر جامعه ای باشد و حرفش در اجتماع موثر باشد باید اول بین خودش و خدا را اصلاح کند و چنین شخصی باید خودش را بشناسد تا بتواند معرف خدا باشد.

وی با اشاره به این که شدیدترین عذاب ها برای عالم بی عمل است گفت: آنچه حرام است انجام ندهیم، حب جاه، حب ریاست و حب احترام نداشته باشید، با خدا معامله کنید، تا حرفمان در دیگران هم اثر کند.

استاد اخلاق حوزه در خصوص بهره گیری از فضائل ماه شعبان گفت: ماه شعبان افضل از همه ماه هاست چون عظمت روزها به واسطه اموری است که در آن روز واقع می شود و در این ماه تولد سه امام بزرگوار(حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)،حضرت سجاد (علیه السلام) و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) وسه امامزاده(حضرت ابوالفضل (علیه السلام) ،حضرت علی اکبر(علیه السلام) و حضرت رقیه(علیه السلام) را داریم که اینها به این ماه عظمت داده اند.

وی ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) گفت: از حضرت آدم تاکنون  چنین شخصی با چنین ویژگی(طول عمر) متولد نشده است و ایشان سبب حیات عالم هستند و واسطه غیب و شهود که اگر امام زمان نباشند دنیا خراب می شود.

استاد اخلاق با تاکید بر استفاده معنوی از برکات این ماه در بیان اسامی دیگر این ماه گفت: ماه شعبان ماه ولایت ،ماه رحمت وماه ارزاق است چراکه ارزاق مومنان جلوه گرتر از سایر ماه هاست و ثواب اعمال در این ماه بیش از سایر ماه هاست و بین علمای علم اخلاق این ماه، ماه سیر الی الله است.

آیت الله ناصری گفت: طبق روایتی از امام موسی الکاظم(علیه السلام ) هرکسی در ماه شعبان استغفار کند خداوند گناهان گذشته او را حتی اگر به عدد ستاره های آسمان هم باشد می آمرزد.

موسس حوزه در پایان جلسه ضمن اهداء هدیه به اساتید محترم حوزه از ایشان تقدیر کرد.