کد مطلب: 59030 تعداد بازدید: ۱۴۸

خرید کالای خارجی ورود سربازان دشمن به خانه است

یکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵:۱۸
سرهنگ نجیمی گفت:خرید کالای خارجی ورود سربازان دشمن به خانه است، امروز دشمن از داخل دارد یارگیری می‌کند تولید و اشتغال کشور را نابود می کند.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران نشست سیاسی با موضوع «حمایت از کالای ایرانی» با حضور اساتید، کادر، طلاب و سخنرانی «سرهنگ مصيب نجیمی » در مدرسه علمیه نرجس خاتون  سلام الله علیها شاهین شهر برگزار شد.

سرهنگ نجیمی گفت:یک کشور را، ستون های امنیت ملی می سازند و ستونهای امنیت ملی ایران  چهار تا است.

وی اولین ستون امنیت ملی کشور را قدرت دفاعی دانست و گفت: قدرت دفاعی کشور به گونه‌ای است که قادراست تهدید دشمن را با تهدید پاسخ دهد و ستون دوم قدرت فرهنگی است به این صورت که امروز انقلاب اسلامی برای بشریت نسخه سبک زندگی اسلامی دارد و برای عدالت نامه امام علی علیه السلام به مالک اشتر به سازمان ملل ارائه شده و به عنوان سند عدالت در سازمان ملل ثبت گردید.

سرهنگ نجیمی افزود: ستون سوم امنیت ملی ستون سیاسی است به این معنا که نظام، به حمایت عموم مردم نیاز دارد و می بینیم که ۲۲ بهمن امسال یوم الله جدیدی بود و آمارهای گرفته شده نشان می دهد که مشارکت مردم در صحنه بیشتر بوده است.

وی ستون چهارم امنیت ملی را ستون اقتصاد معرفی کرد و گفت: ستون اقتصاد در این زمان از اهمیت بالاتری دارد و دشمن دو راهبرد را برای در دست گرفتن اقتصاد پیش رو گرفته است اول اینکه  کشورهای نفت خیز باید نیازمند فروش نفت باشند و می بینیم  که رهبر معظم انقلاب امسال در حرم رضوی فرمودند: ما باید کار و تلاش کنیم که نفت را مستقل از اقتصاد کشور بکنیم و اختیار نفت در دست خودمان باشد نه در دست دیگران.

وی  اظهار داشت: دومین راهبردشمن  این است کشورهای نفت خیز تولید ثروت نداشته باشند و برای اینکه تولید ثروت نداشته باشند نباید کار کنند و فرهنگ کار را از کشورها گرفتند.و همچنین کشورها را  مصرف گرا کردند تا پول‌هایی که بابت نفت به آنها می دهند صرف عمران و آبادی کشورشان نشود و صرف مصرف کالاهای مصرفی شود. لذا امروز بازار ۸۰ میلیونی مصرف کشور ایران در اختیار دشمنان قرار دارد.

وی افزود:برای تحقق شعار سال باید چند کار انجام دهیم. اول اینکه هنگام خرید کالا باید دقت کنیم که آیا ارزش پولی ملی کشور ایران را رشد می دهد یا کشور بیگانه، آیا برای جوان ایرانی شغل و اشتغال ایجاد می شود یا برای کشور بیگانه.

سرهنگ مصيبنجیمی یادآور شد:خرید کالای خارجی ورود سربازان دشمن به خانه است، امروز دشمن از داخل دارد یارگیری می‌کند؛ تولید و اشتغال کشور را نابود می کند. خرید محصولات ایرانی نشانه ی غیرت و وطن دوستی است امروز استقلال ما در جبهه اقتصادی مورد هجوم قرار گرفته و راهش این است مردم با حمایت از خرید کالای داخلی با آن مقابله کنند.

وی ابراز داشت:خرید کالای ایرانی باعث می شود که کشور از ارز و دلار بی نیاز و همچنین موجب ارزانی دلار شود و تولید بالا رود و قیمت ها ارزانتر شود. حال اگر کالای خارجی بخریم چون اکثر كالاهاي  خارجی قاچاق است. قاچاقچیان هیچ هزینه‌ای به گمرک نمی دهند تا دولت صرف آبادی عمران کشور بکند و چون گمرک نمی‌دهند اجناس ارزان تر وارد کشور می شوند و مردم اجناس ارزان تر را می خرند در نتیجه  تولیدات داخلی راکد می شود کارخانه ها تعطیل می شوند و بیکاری افزایش پیدا میکند.