کد مطلب: 58994 تعداد بازدید: ۱۲۰

امام جمعه خوانسار:

نهایت تلاش در راه خدمتگزاری به مجموعه علم، عالم و مکتب امام صادق علیه السلام را بکار ببریم.

یکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳:۴۱
حجت الاسلام و المسلمین رسول خواجه کریمی در جمع کارکنان مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها خوانسار گفت: در راه خدمتگزاری به مجموعه علم، عالم و مکتب امام صادق علیه السلام نهایت تلاش خود را بکار ببرید و سعی کنید خود را به آداب ائمه اطهار آراسته کنید.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،نشست اخلاقی ویژه کارکنان مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها شهرستان خوانسار با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین رسول خواجه کریمی» امام جمعه شهر خوانسار برگزار شد.

امام جمعه شهر خوانسار گفت: روایاتی که پیرامون فضیلت علم و عالم و متعلم بیان شده است این نکته را در بر دارد که فضیلت آن ها به این دلیل  است که منجر به عبودیت و بندگی خدا می شوند لذا گفته شده است که عالمی که مردم از علمش نفع می برند افضل از عبادت عابد است.

حجت الاسلام و المسلمین خواجه کریمی اظهار داشت: کسی که بستر یک فعل حسن را فراهم می کند فضیلتش همانند کسی است که آن فعل را انجام می دهد لذا همان طور که علم آموزی و تعلم دارای اجر و پاداش است فراهم کردن بستری برای معرفت افزایی و تعلم نیز اجر و پاداشی به دنبال دارد که کمتر از خود علم و تعلم نیست.

وی افزود: فعالیت در حوزه علمیه و خدمت به علم آموزی در عرصه دینی نعمت بسیار بزرگی است و هر اندازه نعمت بزرگ باشد مسئولیت آن نیز سنگین تر است یعنی همان طور که خدمت شما در حوزه اجرش چند برابر است عقاب آن نیز چند برابر است.  

وی همچنین ابراز داشت: در راه خدمتگزاری به علم باید خیلی مراقب بود چرا که اگر در این راه اقدامی کنیم که جلوه علم و عالم و حوزه را بد نشان دهد به این معناست که جلوه مکتب امام صادق علیه السلام را بد نشان داده ایم لذا عقابش چند برابر است.

وی تصریح کرد: در خدمت گزاری به مجموعه علم و عالم و مکتب امام صادق علیه السلام نهایت تلاش خود را بکار ببریم و سعی کنیم خود را به آداب ائمه اطهار آراسته کنیم و نسبت به دیگران بیشتر به این آداب پایبند باشیم.