کد مطلب: 58449 تعداد بازدید: ۱۸۳

حفظ اسلام جزء آداب فقاهت است

دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳:۵۰
امام جمعه شهر خوانسار گفت: حفظ اسلام جزء آداب فقاهت است پس طلبه هرکاری که انجام می دهد باید با هدف حفظ اسلام باشد.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران نشست اخلاقی با موضوع «طلبگی و آداب فقاهت» با حضور اساتید،کادر، طلاب و سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین رسول خواجه کریمی» امام جمعه شهر خوانسار در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها برگزار شد.

امام جمعه شهر خوانسار گفت: امام صادق علیه السلام فرمودند: افضل العبادت الفقه، برترین عبادت فقه است یعنی فهم این که یک فعل چه حکمی دارد آیا حرام است، واجب است و..... و دروسی که طلاب در حوزه می خوانند مقدمه ای است برای فقاهت وفهم احکام الهی.

حجه الاسلام و المسلمین رسول خواجه کریمی اظهار داشت: طلبه ای که می خواهد عالم و عارف بالله شود قطعا باید آداب فقاهت را هم در خود داشته باشد کسی که آداب فقاهت را نداشته باشد حتی اگر علمش را هم داشته باشد فقیه نیست.

وی افزود: یکی از ویژگی های اصلی فقها با توجه به روایات این است که فقها حصن و قلعه اسلام اند و آن را از تهاجمات دشمنان اسلام حفظ می کنند.

وی ابراز داشت: در زمان ما امام خمینی رحمة الله علیه حصن اسلام بودند و تمام وجودشان را به میدان آوردندبرای حفظ اسلام و تمام هم و غمشان حفظ اسلام بود.

امام جمعه شهر خوانسار گفت: حفظ اسلام جزء آداب فقاهت است پس طلبه هرکاری که انجام می دهد باید با هدف حفظ اسلام باشد.

حجه الاسلام و المسلمین خواجه کریمی یادآور شد: امروزه دشمنان اسلام به فکر از بین بردن و یا نفوذ در این حصون اند و حتی اگر بتوانند می خواهند از به وجود آمدن آن ها جلوگیری کنند لذا ما موظفیم تمام تلاشمان را در راستای حفظ اسلام و تربیت طلاب مهذب و فقیه بکار ببریم.