کد مطلب: 58403 تعداد بازدید: ۲۴۴

طلاب با تلاش مضاعف سد راه هجمه های فرهنگی دشمن شوند

یکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۴۱
استاد حوزه و دانشگاه گفت: در عصر و زمان امروزی که از زمین و آسمان مورد تهاجم دشمن هستیم، به حکم عقل تا حیات داریم باید از فرصتها استفاده کنیم و با تلاش مضاعف وظیفه ابلاغ دین که بر عهده قشر طلبه می باشد را به نحو احسن انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،نشست فاطمی با حضور اساتید، کادر و طلاب مدارس علمیه خواهران الزهرا(س) داران و چادگان در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد

«حجت الاسلام حسین آسوده» از اساتید همایش های فاطمی در این نشست با اشاره به ابلاغ دین گفت: در عصر و زمان امروزی که از زمین و آسمان مورد تهاجم دشمن هستیم، به حکم عقل تا حیات داریم باید از فرصتها استفاده کنیم و با تلاش مضاعف وظیفه ابلاغ دین که بر عهده قشر طلبه می باشد را به نحو احسن انجام دهیم تا بتوانیم سد راه هجمه های فرهنگی دشمن باشیم.


وی ابراز داشت: در این ایام جدی وارد صحنه شویم و باور خود را تقویت کنیم و نسبت به دیگران و تقویت باورهای دینی آنان نیز تلاش نماییم.


آسوده در ادامه با اشاره به مقامات و فضایل حضرت زهرا(س) در آیات و روایات گفت: طبق آیات قرآنی یکی از ویژگی های حضرت زهرا(س) برگزیده شدن ایشان از طرف خداوند متعال می باشد چرا که خداوند در آیه (33)سوره مبارکه آل عمران می فرماید: «إِنَّ اللَّهَ اصْطَفى‏ آدَمَ وَ نُوحاً وَ آلَ إِبْراهِيمَ وَ آلَ عِمْرانَ عَلَى الْعالَمِين».


وی تصریح کرد: همانطوری که تمام پیامبران از حضرت آدم تا حضرت خاتم از طرف خداوند برگزیده شدند حضرت زهرا(س) نیز برگزیده خداوند می باشد و ایشان اطاعت محض در برابر خداوند داشتند لذا در روایات نیز می خوانیم که فاطمه سرور زنان عالم است و یک الگوی کامل در تمامی حوزه های زندگی می باشند و ایشان دارای سلامت شخصیت بودند و همچنین محدثه بودند و با ملائکه صحبت می کردند پس چنین شخصیتی بی شک برگزیده از جانب پروردگار بودند.


استاد حوزه خاطر نشان کرد: متاسفانه در جامعه امروزی با اخذ معارفهای غلط و کاذب از معارف حقیقی دور مانده ایم. پس باید معارف حقیقی را پیدا کرده تا معارف کاذب که مانند آب آلوده می باشند جسم و روح ما را آلوده نکنند لذا اگر به معرفت صحیح دست پیدا کنیم می فهمیم که از این الگو به الگوی دیگری نمی رسیم و شخصیت ایشان آب حیات و سرچشمه حیات برای سعادت کل بشریت می باشند چرا که ایشان برگزیده از طرف خداوند هستند، محدثه، مطهره و کوثر می باشند تاریخ و آمار بهترین شاهد بر کوثر بودن این عطیّه الهى است.


وی افزود: هیچ نسلى از هیچ قومى در جهان، به اندازه نسل حضرت فاطمه(س) رشد و شکوفایى نداشته است، خصوصاً اگر کسانى را که مادرشان سیّد است، از سادات به حساب آوریم، آمار سادات در جهان نشانه معجزه این خبر غیبى است.


حجت الاسلام  آسوده در پایان با اشاره به وقایع ماه صفر گفت: در روز 22 ماه صفر بیماری پیامبر شدت گرفته تا حدی که نتوانستند امام جماعت باشند و ایشان حضرت علی(ع) را برای اقامه نماز فرستادند و در همان روز از جانب خداوند مامور دیدار بقیع بودند و در آنجا به حضرت علی(ع) فرمودند: مواظب فتنه ها باشید که همچون شبهای تاریک به سوی شما می آیند.


وی ابراز داشت: در روز 25 ماه صفر تاکید بر ولایت اهل بیت داشتند و حدیث ثقلین را بیان فرمودند که حجت عظیمی بر همه مسلمانان بود. در 27 ماه صفر عهد نامه آسمانی را برای حضرت علی(ع) بیان نمودند و ایشان را از وقایع بعد از رحلت آگاهی دادند و ایشان را به صبر دعوت نمودند، در 28 ماه صفر حضرت زهرا(س) را به نزد خویش دعوت نموده و ایشان را از وجود حضرت عزرائیل آگاه نمودند و به ایشان بشارت دادند که شما اولین نفری هستید که بر من ملحق می شوید.