کد مطلب: 58232 تعداد بازدید: ۱۱۵

نشست بصیرت افزایی در مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان برگزار شد

سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳:۳۹
نشست بصیرت افزایی با موضوع «بررسی پیدایش سند 2030 و روند جریان آن در کشور» در مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری _ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، هادی سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان در این نشست که در سالن اجتماعات مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه و با حضور اساتید، کارکنان و طلاب این مرکز تخصصی برگزار شد، به تبیین و  بررسی زمینه های پیدایش سند 2030 و همچنین تاثیرات این سند در مسائل مختلف کشور پرداخت.

وی علت بروز برخی از مشکلات در جامعه را عدم شناخت دقیق تفکر و فرهنگ غرب دانست و گفت:  بسیاری از مسئولان، روشنفکران و همچنین مردم عادی که شناخت دقیقی از غرب و تفکرات غربی ندارند، تصمیم ها و نظراتشان، سبب بروز مشکلاتی در جامعه می شود.

مدرس دانشگاه تصریح کرد: در اواخر قرن 13 برخی از فراماسونرها و صهیونیست ها اندیشه ای را در  جهان مطرح کردند که منجر به بی دینی تمام مردم  می شد.

وی اضافه کرد: آن ها در قرن 16 با هدف اجرا کردن برترین الگو در جهان، موفق به کنار زدن حکومت دینی قرون وسطی شدندکه سبب بروز اختلافات بسیاری در بین گروه ها شد.

حسنی خاطر نشان کرد: این طرح ریشه در اندیشه سوفسطایی دارد که ملاک آن تجربه، حس و انسان محوری است.

هادی سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان با اذعان به این مساله که هیچ دوره ای از تاریخ بشر به اندازه این دوره، انسان ها در بی دینی و الحاد فرو نرفته اند، افزود: سند 2030 در راستای همین اهداف تنظیم شد که بسیاری از کشورها از آن استقبال کردند و ایران هم یکی از این کشورها بود.

وی اظهار داشت: بر مبنای این تفکر، خانواده تنها مربوط به ادیان است و هر کسی با هر شی و هر موجودی می تواند ازدواج کند.

حسینی با اشاره به اینکه آرمان غرب از بین رفتن کامل خانواده است، یادآور شد: دانمارک و سوئیس بالاترین آمار را در این زمینه به خود اختصاص داده اند و در این کشور ها ازدواج ها بصورت غیر رسمی برگزار می شود.

وی با تاکید بر منویات  مقام معظم رهبری درباره سند 2030 گفت: رهبر معظم انقلاب عدم نیاز به این سند را برای کشور عنوان و تبیین نمودند و مبنا را قرآن دانستند.

حسینی با ارائه ی تعریفی از پروژه و پروسه خاطر نشان کرد: جهانی شدن یک پروسه است و انسان در آن نقشی ندارد مانند بذری که در موقعیت مناسب کاشته شود.

استاد دانشگاه با اشاره به اینکه جهانی سازی یک پروژه است، گفت: پروژه شبیه نقشه ای است که به وسیله ی انسان طراحی می شود و هدف غربی ها، جهانی سازی است.