کد مطلب: 56948 تعداد بازدید: ۱۶۱

تاکید بر انس نسل نو با کتاب

طلاب باید با تاسی به سیره بزرگان، مطالعه و کتاب‌خوانی را در راس برنامه های خود قرار دهند

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰:۰۰
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: مطالعه و کتاب‌خوانی مستمر جزء سیره بزرگان دین مبین اسلام بوده و بر طلاب واجب است که از این روش برای ارتقا زندگی خود الگو بگیرند.

حجت‌الاسلام سید مهدی ابطحی، مدیر حوزه های علمیه خواهران اصفهان در دومین جشنواره «کتاب یار» حوزه علمیه خواهران و تجلیل از نفرات برگزیده، با اشاره به شرکت بیش از ۱۰هزار نفر در مسابقات کتابخوانی حوزه علمیه خواهران  یادآور شد: جشنواره «کتاب یار» یکی از برنامه‌های سالانه حوزه علمیه خواهران است که این جشنواره به‌صورت مسابقه‌ای ویژه طلاب خواهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری تقویت فرهنگ کتابخوانی است و همچنین انتقاد ایشان از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور ادامه داد: این جشنواره در حقیقت راهکاری به منظور تشویق نسل جوان طلبه به سمت افزایش سرانه مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان تصریح کرد: تشویق افراد به سمت مطالعه و کتاب‌خوانی وظیفه‌ای بر دوش همه آحاد مردم و نهادهای جامعه است زیرا  کتاب،  یار مهربان و راستگویی است که می‌تواند ضامن سعادت ما باشد.

وی افزایش مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی را یکی از ضروریات جامعه امروزی دانست و افزود: ترویج این فرهنگ باعث ارتقا سطح کیفی فرهنگ جامعه و آحاد افراد خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام ابطحی با تاکید بر انس نسل نو با کتاب اظهار داشت:  مطالعه و کتاب‌خوانی مستمر و برنامه‌ریزی‌شده جز سیره بزرگان دینی و رهبران جامعه اسلامی ما است، بر طلاب فرض است که چنین عمل کنند.

وی بهره‌مندی از فرصت‌های پنج‌دقیقه‌ای و ۱۰دقیقه‌ای و به اصطلاح وقت‌های سوخته در طول روز را برای مطالعه و کتاب مفید دانست و عنوان کرد: ما در کشور به حمدالله از لحاظ تجهیزات کتابخانه‌ای، تعدد کتاب و موضوعات و در دسترس بودن کتاب غنی هستیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان ابراز کرد: ایجاد و توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های مدارس علمیه خواهران از جمله سیاست‌های اصلی ما است، ترغیب و تشویق طلاب به مطالعه کتاب‌های مختلف در موضوعات متنوع و حتی خارج از درسی را جز اصول خود قرارداده ایم.

وی در پایان اظهار کرد: براین اساس سال گذشته بالغ بر ۱۰هزار نفر در مسابقات کتاب‌خوانی حوزه علمیه خواهران مشارکت داشته‌اند که دستاوردی بزرگ است.