کد مطلب: 56702 تعداد بازدید: ۱۶۰

در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس س یزدانشهر بیان شد:

امروزه جهاد بر ما واجب است و جهاد ما با قلم، تبلیغ، بیان و سبک زندگی اسلامی و ترویج آن است

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲:۰۱
نشست سیاسی باسخنرانی«حجت الاسلام محمد صفری» امام جمعه یزدانشهر در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) یزدانشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام صفری در این نشست گفت: در آیه 54 سوره مائده آمده است:  (یا ایها الذین آمنو من یرتد منکم عن دینه فسوف یاتی الله بقوم یحبهم و یحبونه اذله علی المومنین اعزه علی الکافرین یجاهدون فی سبیل الله ولا یخافون لومه لائم ذلک فضل لله یوتیه من یشاء والله واسع علیم)ای کسانی که ایمان آورده اید هرکس از شما از دینش برگردد زیانی به خدا نمی رساند .خدا به زودی گروهی را می آورد که آنان را دوست دارد،وآنان هم خدا را دوست دارند،در برابر مومنان فروتن اند،ودر برابر کافران سرسخت و قدرتمندند همواره در راه خدا جهاد می کنند ،واز سرزنش هیچ سرزنش کننده ای نمی ترسند.این فضل خداست که هر کس بخواهد می دهد ،وخدا بسیار عطاکننده وداناست.

وی ادامه داد: درتفسیر آیه ای که خوانده شد آمده که وقتی پیامبر این آیه را قرائت می کردند: فرمودند اینها همشهریان و هم وطنان سلمان فارسی هستند و ازاین روایت فهمیده می شود که این آیه در شان ومنزلت ایرانیان است، روایت دیگری نیز داریم که اشاره دارد به اینکه این آیه در مورد محبین و شیعیان امیرمومنان علی(ع) واهل بیت(ع) نازل شده است.

حجت الاسلام صفری افزود: قسمت آیه که می فرماید(...من یرتدعن دینه...) را تطبیق می دهندبه انحرافی که از ابتدا با عنوان خلیفه شروع شد که جریان بحث خلافتی که بین معاویه و امیر مومنان علی(ع) اتفاق افتاد وآن شخص  به ظاهر عالمی را که به عنوان حکم انتخاب کردند اسلام و شیعه را به انحراف کشاند و این انحرا ف تا کنون ادامه داشته تااینکه در عصرما به یاری خداوند به جایی رسید که حکومتی که اهل بیت می خواستند در نظام ما تحقق پیدا کرد.

امام جمعه یزدانشهر گفت: در ادامه آیه آمده است(..فسوف یاتی الله بقوم یحبهم و یحبونه..) یعنی من قومی را خواهم آورد که دارای پنج ویژگی هستند و این ویژگی ها زمینه ساز ظهور می باشد.

وی ویژگی و ملاک اول را حب الهی بیان نمود و گفت: ملاک دوست داشتن آنها خداوند است، به طور مثال مناجات حضرت علی(ع) را که در ایام مختلف می خوانید نشانه حب است  همه چیز ما در راستای عشق به خداوند است اگر در مسیر عشق قرار نگرفتی هدف خلقت را گم کرده ای.

امام جمعه یزدانشهر ادامه داد: ویژگی دوم این است که در برابر شیعیان ذلیل ومهربان هستند و درمورد مومنان نمی توانند بی تفاوت باشند.(صبح کرده ای در حال که دقدقه همسایه و مومنان را نداری ) ولی اینها اینگونه نیستند. اذله علی المومنین ...

حجت الاسلام صفری ویژگی سوم را ایستادگی در مقابل کافران دانست و گفت: امام موسی کاظم(ع) می فرمایند:(قام رجل من قم) یک مردی از شهر قم قیام می کند که اطراف این مرد را زنان و مردان فرا می گیرند که مانند آهن محکم هستند و بعد اشاره می کند که این حکومت به قیام متصل می شودو این دقیقا درمورد امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام صفری افزود: امروزه ایران ما طوری شده که پنجه در پنجه استکبار جهانی آمریکا که خود را کدخدای جهان می داند انداخته و آمریکا اکنون در مقابل ایران کم آورده است. همین آمریکا یک روزی از ایران حق توحش می گرفت و برای ایران لایحه کاپیتولاسیون وضع می کرده ولی اکنون دقدقه اصلی آمریکا ،فرانسه و انگلیس ایران است و به چه کنم چه کنم افتاده اند و این معنی (اعزه علی الکافرین) است.واین به ما مژده می دهد که به مضمون آیه نزدیکیم.

امام جمعه یزدانشهر تصریح کرد: در جریانات داخلی هم یک عده محکم در مقابل کافران ایستاده اند .وبه فرموده قرآن (لن یجعل الله علی المسلمین للکافرین سبیلا)راهی نباید باشد که کفار بر مسلمین غلبه کنند.

حجت الاسلام صفری یاداور شد: کفار هم از ابتدا به پیامبر می گفتند هرچه بخواهی به تو می دهیم ولی دست از سخنانت بردار، تمام تحریم ها را به پیامبر اعمال کردند ولی پیامبر محکم ایستاد و تسلیم نشد،الان هم همین طور است دشمن در قضیه برجام به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد و می خواهد ما دست از دین داری خود برداریم و هرگونه که آنها می خواهند باشیم. دراین مورد رهبر جمهوری اسلامی ایران فرمودند: اینها دستهای آهنین در پوستین دارند و می خواهند باشما بازی کنند، همانطور که در سوره بقره آیه20 آمده (ولن ترضی عنک الیهود ولا نصری حتی تتبع ملتهم)یهود و نصارا هرگز از تو راضی نمی شوند مگر اینکه از آئینشان پیروی کنی.

وی افزود: اینها نیز با مساله اصلی ما مشکل دارند و هدف اصلی آنها این است که ما دین خود را کنار بگذاریم ولی باید حواسمان باشد که درمقابل آنها بایستیم.متاسفانه یکسری افراد خودباخته وجود دارند که فقط قائل به مذاکره و صلح و سازش با دشمن هستند و باید بدانند این موضعی که دارند موضع ذلت و خاری است .

حجت الاسلام صفری تصریح کرد: این ضعف ایمان است شما می دانید حزب الله لبنان هیچ چیزی ندارد و دستشان خالی است و صهیونیسم با تمام قدرتی که داشت در یک جنگ22روزه از ایشان شکست خورد. این یعنی ایمان و چون دین خدا را یاری می کنند خداوند هم ایشان را یاری می کند.

امام جمعه یزدانشهر بیان داشت: حضرت امام (ره) نیز یک تنه ایستاد و با حمایت مردم در مقابل دولت رژیم شاه ایستاد و موفق شد. ما با همین عزت و اقتدار می ایستیم چون وعده خداوند این است که دین اسلام جهانی می شود.

وی ادامه داد :ویژگی چهارم این گروه این است که(..یجاهدون فی سبیل الله..)در راه خدا جهاد می کنند، در نظر داشته باشید که امروزه جهاد بر ما واجب است و جهاد ما با قلم، تبلیغ، بیان و سبک زندگی اسلامی و ترویج آن است. در واقع تمام اتفاقاتی که امروزه در جامعه می افتد به خاطر ناآگاهی مردم است.

حجت الاسلام صفری افزود: کشور آندلس با آن همه سابقه اسلامی که داشت با فحشا از هم پاشید و متاسفانه امروزه در جامعه ما نیز همین اتفاق در حال وقوع است و در واقع جهاد امروز ما کار فرهنگی ماست.

امام جمعه یزدانشهر ادامه داد: ویژگی پنجم و آخرین ویژگی که زمینه ساز ظهور است طبق این آیه (ولا یخافون لومه لائم..) ایشان از ملامت ملامت گران نمی ترسند، از تمام این سر و صداهایی که دشمن به راه انداخته و وعده و وعیدهایی که به خودشان می دهند که این حکومت را برخواهند چید نباید ترسید.

وی در آخر افزود: انقلاب اسلامی بزرگترین فضل خداوند است که نصیب ملت ایران شده، پس باید به خود بیاییم و قدر این نعمت را بدانیم و سعی کنیم این ویژگی ها را در خود پیدا کنیم و آن را تقویت کنیم که ان شاءالله به ظهور نزدیک شده ایم و یاری کنیم تا ظهور حضرت مهدی(عج) به طور کامل به وقوع بپیوندد.