کد مطلب: 56668 تعداد بازدید: ۱۱۱

هیچ هدایتی برتر از هدایت قرآن نیست

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶:۱۱
کرسی آزاد اندیشی با عنوان «طلبه و فضای مجازی(فرصت یا تهدید)» درمدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها شهرستان خوانسار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «خانم صدیقه سعادتیار» مدیر مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها شهرستان خوانسار ابراز داشت: کرسی آزاد اندیشی با عنوان «طلبه و فضای مجازی(فرصت یا تهدید)» با حضور «حجت الاسلام و المسلمین محمد کرباسی» استاد ارائه دهنده، استاد حوزه واز فعالین حوزه فضای مجازی و «حجت الاسلام والمسلمین رسول خواجه کریمی» استاد منتقد، امام جمعه شهرستان و استادحوزه و طلاب مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها خوانسار برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کرباسی به عنوان استاد ارائه دهنده گفت: کسی که فضای مجازی را فرصت و یا تهدید صرف می داند تصور درستی از فضای مجازی ندارد .

وی همچنین ابراز داشت: فضای مجازی خارجی دارای آسیب هایی همچون محتوای ضد اخلاقی و توهین به مقدسات اسلامی و تضعیف نظام و داده کاوی و دسترسی گسترده به اطلاعات می باشد و فضای مجازی داخلی و خارجی دارای آسیب هایی همچون آسیب های حوزه ی خانواده و تربیت فرزند و بلوغ زود رس و انزوا و پرخاشگری و افسردگی است.

حجت الاسلام والمسلمین رسول خواجه کریمی به عنوان استاد منتقد گفت: هر چیزی که در جامعه اسلامی تولید می شود در پی ایجاد تمدن اسلامی است و هرچه در تمدن غرب تولید می شود در جهت ایجاد وگسترش تمدن غرب و صهیونیست  است  .

وی افزود: بعد از رنسانس محوریت اداره جامعه رسانه است و فضای مجازی از سمت غرب برای تسلط تمدن غرب بر جامعه است . اینترنت و فضای مجازی یک فضای مادی است، فضایی برای هدایت ؛ هدایت در جهت چیز هایی که غرب می خواهد. هدایت های زیادی در دنیا هست و هیچ هدایتی برتر از هدایت قرآن نیست .

استاد ارائه دهنده حجت الاسلام و المسلمین محمد کرباسی گفت: فضای مجازی می تواند یک فرصت باشد به شرط اینکه سلطه از آن سلب شود.  برای استفاده صحیح از فضای مجازی باید از پیام رسان های داخلی استفاده شود و از پیام رسان های خارجی استفاده نشود زیرا استفاده از آنها منوط به ورود هوشمندانه یعنی ورود با تخصص سخت افزاری و نرم افزاری است که برای هر فردی امکان ندارد بنابراین باید به وسیله ی حاکمیت پیام رسان های داخلی تقویت شود مردم باید در این زمینه از دولت مطالبه گری داشته باشند  و در استفاده از پیام رسان های داخلی افراد باید مدیریت داشته و در زمان مخصوص خانواده از آن استفاده ننمایند تا آسیب ها ی فضای مجازی به حداقل برسد .

استاد منتقد حجت الاسلام والمسلمین رسول خواجه کریمی گفت: راهکار های مدیریتی را برخی می گویند ما نمی توانیم در حالی که ما قابلیت و توانایی مدیریت را داریم تاکنون ما فقط از محصولات استفاده کرده ایم نه از علم و تکنولوژی، این یک فرصت است  ما باید خودمان بستر آن را بسازیم ، و ما باید خودمان این علم را تولید کنیم. اهداف اساسی تولید کنندگان فضای مجازی تسخیر ذهن انسان و استعمار عقل عملی و نظری است و اندیشکده های آمریکا دائماَ در حال تحقیق و جستجو برای ارائه مدل به ما هستند و فضای مجازی در این بین بستر تحقق فضای واقعی است.