کد مطلب: 56660 تعداد بازدید: ۱۲۱

در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه سلام الله علیها اصفهان بیان شد:

انقلاب اسلامی پدیده ای است که باید تحلیل شود

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳:۳۶
نشست سیاسی با موضوع «جریان شناسی انقلاب اسلامی» با سخنرانی «آقای سید رضا حجازی» هادی سیاسی سازمان بسیج طلاب و روحانیون، با حضور مدیر، اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، آقای حجازی در این نشست به تاریخ صدر اسلام اشاره کرد و گفت: تاریخ صدر اسلام، شاخصی برای تحلیل جریانات امروز است. 120 هزار نفر در روز غدیر با علی(ع) بیعت کردند ولی چه شد که 70 روز پس از آن همه چیز فراموش شد؟ در کربلا نیز 18هزار نامه به امام حسین(ع) نوشتند چه شد 30 روز بعد از آن، دشمن امام معصوم شدند.؟ این نشان دهنده ی این است که مردم دارای بصیرت نبودند. بنابر این فتنه همان فتنه است، روش دشمن نیزهمان است ولی فقط مصادیق آن تغییر کرده است.

 

وی بصیرت افزایی را توانایی تحلیل مسائل سیاسی و شامل بصیرت اعتقادی و سیاسی دانست و گفت: در عرصه ی سیاسی ما باید به اجتهاد سیاسی برسیم. زیرا انقلاب اسلامی پدیده ای است که باید تحلیل شود. این انقلاب، اهدافی دارد و اصولی و آرمان هایی که باید این ها را دانست و شناخت. به فرموده ی مقام معظم رهبری:"کسی دارای بصیرت است که دشمن شناسی بلد باشد."

آقای حجازی در راستای بصیرت افزایی به بیان اهمیت مطالبه گری از مسئولین پرداخت و اذعان داشت: برای این که جامعه نسبت به  انحرافات و فساد ها آگاه شود باید روشنگری کنید و برای این امر، مطالبه گری از مسئولین کشور در اولویت است.

هادی سیاسی سازمان بسیج طلاب و روحانیون برخی از روش های مطالبه گری را شامل فضای مجازی، استیضاح نمایندگان، سازمان بازرسی عنوان نمود.

وی در پایان سخنان خود به سواد رسانه ای به عنوان  افزایش دهنده ی بصیرت سیاسی اشاره کرد و بیان داشت:  شما سواد رسانه را باید بدانید، به همین دلیل باید آسیب های رسانه از جمله آسیب های روحی- روانی- عاطفی- تحصیلی- جسمی و جنسی را بشناسید. زیرا دشمن یک اسلام شناس و یک روانشناس دارد که می خواهد به وسیله آن ها آنتی تز اسلام را پیاده کند، پس وظیفه ما این است که روش مقابله با دشمن را از سلام یاد بگیریم. در تاریخ و سیره ی معصومین علیهم السلام تعمق کنیم  و آن را چراغ راه انقلاب اسلامی قراردهیم.