کد مطلب: 55239 تعداد بازدید: ۱۸۸

در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی خوروبیابانک بیان شد:

طلاب در زمینه معرفی طب اسلامی کوشا باشند

پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵:۱۵
کارشناس مذهبی گفت: طب اسلامی بر مبنای دانسته های امام ارائه شده است، اما هیچ مقاله ای که طب اسلامی را ارائه داده و در دانشگاه های دنیا مورد تایید قرار داده باشد، نیست و این کم کاری است.

نشست فرهنگی با موضوع فرهنگ طلبگی، با سخنرانی حجت الاسلام  اکبر ذوالفقاری، امام جمعه سابق و موسس مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی خوروبیابانک، با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) شهرستان خوروبیابانک برگزار شد.


حجت الاسلام ذوالفقاری گفت: امروزه آمادگی در فضای مجازی زیاد شده است و اگر بدان زیاد شدند، خوبان هم زیاد شده اند، در ردیف خوبان، شهدا در کشورمان زیاد شده اند و آمادگی پا در رکاب بودن امام عصر (عج) را دارند، در شهرهای مختلف، مردم بیش از گذشته در انتظار امام هستند و اینها دلیل های خوبی برای امید به نزدیک شدن ظهور حضرت است.


وی افزود: لحظه ای که شما تلاش می کنید و وقت می‌گذارید، احساس نکنید، وقتتان تلف شده است، کم ترین بهره ای که شما می توانید از علم تان ببرید اینست که می توانید احکام را برای مردم بازگو کنید.

 

موسس حوزه علمیه با بیان اینکه طب اسلامی عاری از هر گونه عوارض است، افزود: این طب از اهل بیت است و اهل بیت تعارض ندارد، پس چرا این طب وسیع نشده؟ دلیل اول آن کوتاهی ماست

 

وی با تاکید بر اینکه طب اسلامی، با این وسعت و قدرت، بدون عوارض، همه  درد ها را درمان می کند اظهار داشت: دلیل دوم، می تواند ادعای واقعی نبودن طب اسلامی باشد، که قبول نداریم چون، طب اسلامی کامل است.


وی ادامه داد: طب اسلامی بر مبنای دانسته های امام ارائه شده است، اما هیچ مقاله ای که طب اسلامی را ارائه داده و در دانشگاه های دنیا مورد تایید قرار داده باشد، نیست، کم کاری ما موجب محرومیت طب اسلامی است، چون ما آن را به صورت دانش بر نداشتیم.


امام جمعه سابق شهرستان خوروبیابانک تاکید کرد: شما کار کنید، سربازان ریحانه النبی، وارد این کار شوید و این بارِ علمی را بردارید و  روی این خط و مقاله علمی تهیه کنید.


وی ابراز داشتشما دکتر اعتقادی هستید، دکتر روح و جسم هم باشید، علم دین را دارید، علم بدن را هم داشته باشید، بدن مریض در روح تاثیرگذار است.