کد مطلب: 53985 تعداد بازدید: ۱۱۳

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

عدم اعلام برائت از ایادی استکبار، اوج جرم و خیانت فتنه گران/ رمز ماندگاری حماسه ۹دی مردمی بودن آن است

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶:۱۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، با بیان اینکه فتنه گران جای هیچ شک و شبهه ای مبنی بر حسن نیت خود را برای مردم باقی نگذاشتند، گفت: این افراد اگر ذره ای با این حرکت‌ها مخالف بودند ابراز پشیمانی می‌کردند، اما از هیچ یک از این اقدام ها اعلان برائت نکردند، چراکه اربابان آنها چنین اجازه ای را ندادند و درعوض این حرکت را تحسین کردند

حجت الاسلام سید مهدی ابطحی، در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری، به مناسبت ایام الله 9 دی با بیان اینکه دشمنی با انقلاب اسلامی ریشه دیرینه ای در قبل از پیروزی انقلاب دارد اظهار کرد:  عده ای به کل نهضت و حرکت های انقلابی مخالف بودند اما انقلاب با هدایت های حضرت امام(ره) حرکت پرشتاب خود را طی کرد و به پیروزی رسید.

وی در ادامه بیان کرد: عده ای به خاطر توقعاتی که از انقلاب داشتند نتوانستند خود را با انقلاب تطبیق دهند، لکن تا زمانی که حضرت امام زنده بود جرات اظهارنظر نداشتند اما با درگذشت امام راحل(ره) مخالفت های خود را با نظام ابراز کردند هرچند که در مواقع مختلف مسئولیتی هم داشتند، اما برای اینکه مردم این افراد را انتخاب نکردند، این افراد تاب نیاورده و با ایجاد شورش در صدد ضربه به نظام برآمدند.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان، با اشاره به حمایت ایادی استکباری آمریکا و انگلیس از فتنه 88 مطرح کرد: این افراد خیال می‌کردند با جماعتی که به خیابان آورده اند می‌توانند انقلاب را در دست بگیرند و خباثت خود را به حد اعلی رساندند تا جایی که روز عاشورا علیه امام حسین(ع)، نظام و رهبری شعار دهند و مغازه ها را به آتش بکشند.

وی با بیان اینکه فتنه گران جای هیچ شک و شبهه ای مبنی بر حسن نیت خود را برای مردم باقی نگذاشتند، خاطرنشان کرد: این افراد اگر ذره ای با این حرکت‌ها مخالف بودند ابراز پشیمانی و برائت می‌کردند اما از هیچ یک از این اقدامات اعلان برائت نکردند چراکه اربابان آنها چنین اجازه ای را ندادند و درعوض این حرکت را تحسین کردند.

حجت الاسلام ابطحی، با اشاره به خودجوش بودن راهپیمایی 9 دی مطرح کرد: چنین حرکتی از ابتدای انقلاب تاکنون سابقه نداشته که مردم بدون هیچ دعوت قبلی به خیابان ها بریزند و حمایت خود را از اصول نظام و اعتقادات حقه اسلام بیان کنند.

استاد حوزه ابراز کرد: براین اساس چنین حماسه ای ارزشمند است و باید در تاریخ ثبت شود تا به فراموشی سپرده نشود و آیندگان از این حرکت عبرت بگیرند و بفهمند که مردم هرچند در تحریم و فشار قرار گرفته اند از نظام و انقلاب دست نکشیده اند، چنانچه هشت سال جنگ را تحمل کردند و پای انقلاب ایستادند.

وی با بیان اینکه ما به خود افتخار می کنیم که در زمانی زندگی می کنیم که مردم با بصیرت و فهمیمی در کشورمان زندگی می کنند، تصریح کرد: با وجود این بصیرت و آگاهی بر روحانیون و طلاب نیز لازم است که نقش خود را در مسیر آگاهی بخشی فراموش نکنند و این جریان را حفظ و حراست کنند.

استاد حوزه با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف به پشتوانه حمایت و روشنگری علما بوده است افزود: امروز مراجع، علما و بزرگان دینی ما از انقلاب، اسلام و خون پاک شهدا دفاع می‌کنند و مردم با نگاه به این الگوها وظیفه خود را تشخیص می‌دهند و در راستای این انجام وظیفه اقدام می کنند.