کد مطلب: 53062 تعداد بازدید: ۲۰۴

کارشناس مذهبی در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی س خوروبیابانک بیان کرد:

اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد، نتیجه اش در جا زدن است

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲:۲۲
فاطمه غلامرضایی مدیر مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) خوروبیابانک گفت: طلاب، کادر و اساتید مدرسه به مناسبت هفته پژوهش با حجت الاسلام والمسلمین سید علی اصغر موسوی کارشناس مذهبی منطقه خورو بیابانک دیدار نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در این دیدار طلاب را تشویق به فراگیری علوم دینی نمود و  پیرو بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)خاطر نشان کرد: "بدانید که بدون تحقیق، بدون نوآوری، بدون ژرف یابی در هیچ مقوله ای انسان نمی تواند به هدفهای والا دست پیدا کند. اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن، در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است"

وی تصریح نمود: با توجه به افزایش راه های نفوذ دشمن در بین جوانان و خانواده ها وظیفه علما و طلاب سنگین تر شده و طلاب باید در مورد ابزار ارتباطی دشمن خاصه ابزاری که بنیان خانواده ها را متزلزل می کند تحقیق کنند و آسیب های چنین برنامه هایی را آشکار کرده و با استفاده از رهنمودها و دستورات قرآن و ائمه معصومین جایگزین مناسبی به خانواده ها معرفی کنند .

کارشناس مذهبی یاداور شد: امروزه با افزایش وسایل ارتباط جمعی چون شبکه های اجتماعی و اینترنت ارتباط با خدا در حال کم رنگ شدن است و این زنگ خطری برای طلاب و علما می باشد. و ضرورت تحقیق و پژوهش در امور دینی ومسائل مخل خانواده اسلامی پر رنگ و آشکار می شود.

وی تصریح نمود: طلاب باید هم خود اهل مطالعه و تحقیق باشند و هم اطرافیان را ترغیب به تحقیق پیرامون موضوعات اطراف نمایند، اینگونه دست دشمن کوتاه شده و به راحتی نمی تواند زمام امور مردم را به دست گیرد.