کد مطلب: 52963 تعداد بازدید: ۱۵۲

در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی س خوروبیابانک مطرح شد:

هر رفتاری که نمایی از تبرّج و خودنمایی داشته باشد، مورد اشکال است.

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲:۵۴
نشست اخلاقی با موضوع وظایف رفتاری و اخلاقی طلاب با سخنرانی فاطمه غلامرضایی مدیر حوزه علمیه خواهران با حضور طلاب کادر و اساتید برگزار شد.

مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی س خوروبیابانک بیان کرد: طلاب باید ظریف بین و دقیق باشند و بهترین را انتخاب کنند. دوست داشتن دنیا همیشه منشا خطا و گناه بوده است شما الگو های رفتاری و عملی جامعه هستید پس باید در ابتدا از خود شروع کنید

وی افزود: ما می خواهیم حقایق دین را به دیگران منتقل کنیم. همه احکام پوشش را می دانند. مسئله مهم اینست که آیا اعتقاد هم هست؟ خیلی از طلاب ما باور قلبی دارند اما اعتقاد صحیح ندارند. متانت و وقار باید از پوشش طلبه و رفتار او سرازیر باشد.

خانم غلامرضایی با بیان اینکه قضاوت مردم نباید در زندگی مان تاثیر گذار باشد گفت: اگر منتظر قضاوت مردم هستید و بر اساس خواسته های آنان برنامه ریزی می کنید سخت در اشتباهید. پوشش و کردار شما باید با اعتقاد و طبق موازین اسلام باشد نه خواسته ی دیگران. طلبه باید اعتقادش صحیح باشد پس هر چیزی که نمایی از تبرج و خودنمایی داشته باشد مورد اشکال است.

مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی س خوروبیابانک با بیان اینکه آموختن علم مقدمه ی شناخت است خاطر نشان کرد: وظیفه مادرانه و همسرانه و فرزندی خودتان را بشناسید بعد به آن عمل کنید.

وی ادامه داد: برای بهتر آموختن ابتدا باید نفس خود را مهار کنیم. - از خدا درخواست کنیم. او مجیب مضطر است.  - در طول روز از خود مراقبت کنیم. - توسل به امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: دوست داشتنی هایمان در مسیر الهی باشد. با کار و رفت و آمد و درس خواندن معمولی به جایی نمی رسیم. زحمت وزین نتیجه ی وزین دارد. طلبه باید عزمش را برای درس خواندن جزم کند و هدفش رضایت خدا باشد.

برای خدا مجانی کار نکنید، هدیه گرفتن از معبود شیرین است.