کد مطلب: 52932 تعداد بازدید: ۱۴۷

در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون س دولت آباد بیان شد:

وظیفه حوزه های علمیه انذار است

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲:۲۸
نشست اخلاقی با عنوان رحمت الهی در اسلام در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد برگزار شد.

حجت الاسلام  حسین محمودی، استاد حوزه و دانشگاه در نشست اخلاقی با عنوان «رحمت الهی در اسلام» در مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون(س) دولت آباد در توضیح آیه 11 سوره مبارکه یس پیرامون انذار گفت: موضوع دین بر پایه انذار بیان شده، پیامبر با انذار جلو آمدند و فقیه باید انذار کند، وظیفه حوزه های علمیه هم انذار است.

استاد اخلاق حوزه در ادامه گفت: ائمه علیه السلام می فرمایند ما ذکر هستیم باطن قرآن هم امام است، چون امام به قران عمل کرده است چیزهایی که در قرآن نیست اما در دین خدا هست را امام انجام می دهد؛ یک دستور الهی مفصل در قرآن است که در توارت و انجیل نیست کتابی که راهنمای بشر است، انسان بدون بیان نمی تواند سراغ تبیین برود هیچ کسی نمی تواند سراغ امام برود و بدون قرآن تبیین کند.

وی افزود: کسی که تبعیت از قرآن و امام نداشته باشد و در نهان از خدا ترسی نداشته باشد، انذار پذیر نیست، این افراد ترس از آبرو دارند نه ترس از خدا جایی که آبرویش در خطر نیست و هیچ فشاری بر روی او نیست خلاف دستورات خدا عمل می کند.

حجت السلام محمودی در پایان در خصوص رفع موانع ظهور امام زمان (عجل ا... تعالی فرجه الشریف) گفت: ما هنوز یار برای امام زمان(عجل ا... تعالی فرجه الشریف) نشدیم، ما باید موانع ظهور حضرت را برطرف کنیم زمانی می توانیم موانع ظهور امام زمان(عج) را برطرف کنیم که موانع ظهور حضرت حق(حق خدا، ائمه، پیامبر، کتاب خدا و...) را برطرف کنیم.